Tarihi Değiştiren 4 Küçük Hata

Küçük hatalar ne gibi sonuçlar doğurur.Bazen çok büyük sonuçlar bazende ilginç durumlar ortaya çıkarta bilir bu yüzden insanların yaptığı gerçekten küçük ama tarihi değişiklere sebep olmuş bir kaç hatadan bahsedeceğim size.

Pisa Kulesi, İtalya’nın kuzeyindeki Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli’de yer alan ve 1063-1090 yıllarında yapılan şehrinin ve dünyanın gözdesi kule bilmeyen yoktur.Mimarın toprağı hesaba katmaması üzerinden çıkan savaşlardan sonra da yapımı tamamlanamayınca eğik bir kule ortaya çıkmıştır.

Berlin duvarı Almanya’nın muhteşem duvarı doğu ve batı almayan arasında örülen duvar insanları birbirinden ayırmıştır ancak bir üst yetkilinin vize ile gidilebilecek açıklamasını doğru yapamaması sonucu basına yansıyan geçişler serbest haberi yapılır ve Almanlar Berlin duvarını yıkar.O kadar çok insan akın eder ki devlet bu duruma müdahale edemez.

Ispanak bir profesör tarafından yapılan araştırma sonucunda ıspanakta demir oranın yüksek olduğu bilgisi verilir ancak profesör 3,5 yazacakken virgül koymayı unutur ve kimse bu durumu araştırmaz böylelikle herkes için demir deposu haline dönüşür.Temel Reis doğuşu da bunun üzerine yapılmıştır.

Uçakların penceresinin yuvarlak olmasının sebebi aslında bir kaç kaç tasarımcının kare pencereler üzerinde tasarım yapar ve 2 kez infilak eden bir uçak ortaya çıkar.Sonrasında bunun sebebinin Pencere olduğu ortaya çıkar ve pencereler artık yuvarlak halde üretilir.Bu uçak için önemli bir güvenlik noktası haline gelir.

KÜÇÜK  HATALAR BÜYÜK SONUÇLAR DOĞURABİLİRMİŞ…

 

 

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.