Tarihi Ve Doğal Güzellikleriyle Amasra Ziyaretçilerini Ağırlamaya Başladı!

Bartın’ın muhteşem şehri Amasra ziyaretçilerini ağırlamaya başladı!

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’ne bağlı şehri Bartın’ın tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle ünlü Amasra ilçesi, corona virüs önlemleri nedeniyle kısıtlamanın kalkmasının ardından ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Bartın’ın tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve mutfak kültürüyle ünlü olan Amasra ilçesi, yeni tip corona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamanın kalkmasının ardından ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

 Amasra’ya gelen insanların en çok ilgisini çeken yerler, Helenistik, Arkaik, Roma, Bizans, Ceneviz, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait çok sayıda eserin bulunduğu ve 2015’te UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne dahil edilen 2,5 ay süren sessizliğin ardından yeniden turistlerini ağırlamaya başladı.

Bartın’ın ilçesi Amasra’nın muhteşem bakir koyları, temiz kumsalları, az dalgalı denizi ve doğayla bütünleşen güzelliklerinin yanı sıra balık ağırlıklı mutfak kültürüyle de yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan ilçeye salgın önlemleri kapsamında uygulanan giriş yasağınınbitmesinin ardından yeniden sahil, park ve bahçelerde hareketlilik meydana geldi.

Amasra’ya özellikle hafta sonları yerli ve yabancı turistlerin gelmesiyle nüfusunun 10 katı misafir ağırlayan ancak İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararla il dışından girişe bir süredir izin verilmeyen Bartın ili’nin tarihi ve turistik ilçesi Amasra’da 1 Haziran’dan itibaren kısıtlamanın kalkması kararı ile insanlar çay bahçelerinde oturdu, sahil kenarında gezdi, Amasra Kalesi, mendirek ve kayalıklarda bol bol fotoğraf çektirdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.