Deep Blue Club

Tembeller İçin Zayıflama Tüyoları

Son güncelleme:

Kimi zaman zayıflamak motive olamamaktan dolayı da ertelenebilmekte. Pazartesi günleri başlayan diyetler Salı günleri bozulmakta. Bu gibi olaylar zayıflamak isteyen kişilerin en büyük ortak özellikleri arasında. Peki zayıflamak için neler yapmalıyız?

Zayıflamak isteyen kişilerin kilo vermeyi kafalarına koyması, kilo vermek için ilk aşama olarak biliniyor. Eğer kararlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız zaten bu durumun çok büyük bir kısmını başarmış olacaksınız. Peki tembeller için zayıflama tüyoları neler? Gelin bu konuya birlikte göz atalım.

Günlük yapacağınızı egzersizleri bir rutin olarak görün. Nasıl ki yemek yemek günlük bir rutinse, egzersizi de rutin bir şekilde yapabilirsiniz. Bunu görev olarak görmek fazla kiloların vücuttan atılmasında çok büyük yardım teşkil edecektir.

Her yediğiniz yemeğin içerisinde yer alan karbonhidratı bir suçlu olarak görmekten kaçının. İnsan vücudu için karbonhidrata da ihtiyaç vardır. Eğer bilinçli bir şekilde karbonhidrat tüketirseniz bunlar size kilo olarak dönmeyecektir.

Kendinize bir hedef belirlemek başarmanın yarısı olacaktır. İstediğiniz kiloya düşene kadar kendinize bir ödül vermeyin. Özellikle de haftada 1 kez kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Bu sayede daha rahat bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Depresyon gibi bir durumunuz varsa günlük tükettiğiniz yiyecekleri bir kağıda not edebilirsiniz. Genellikle depresyon gibi psikolojik rahatsızlıkların başında fazla şeker tüketimi yer almakta. Şekerin sizi daha da ağırlaştırdığını kolaylıkla fark edebilirsiniz. Bunun için de şekerli gıdalar tüketmekten kaçının. Unutmayın ki sadece yağlı yiyecekler değil şekerli yiyecekler de kilo almaya neden olmakta.

Tek başınıza spor yapmak sıkıcıdır. Arkadaş ortamınızla birlikte günlük olarak tempolu yürüyüş aktiviteleri düzenleyebilirsiniz. Yol boyunca birbirinizle konuştuğunuz için daha hızlı bir şekilde yürüyüşünüzü tamamlamış olacaksınız.

Karnınız bir anda acıktıysa kafeinli içeceklerle karnınızı doyurmayın. Kafein açlık durumunda çok daha büyük zarara neden olmakta. Öğünlerin arasını çok uzun tutmak da yiyeceklere birden saldırmanıza neden olabilir. Az ama sık öğünlerle günlük yemek programınızı düzenlemek işleri daha da kolaylaştıracaktır.

Son olarak su tüketimini unutmamanız gerekmekte. Su sayesinde daha kolay bir şekilde kilo verebileceğinizi unutmayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.