Temizlik Hizmetlerinin İşletmeniz İçin Önemli Olmasının 6 Nedeni

Son güncelleme:

Temizlik teriminin anlamı kişiden kişiye değişir. Temelde toz, kötü koku, leke ve daha pek çok şeyin olmaması olarak tanımlanır. Düzgün ve düzenli olma durumunu ifade eder. Temizlik bir medeniyet sembolüdür; kirli alışkanlıkları olan bir kişi hiç de medeni sayılmaz. Temiz alışkanlıklar edinerek kendini geliştirir; sadece beden değil, zihin ve kalp de. Temizlik, bir kişinin zarafetini tanımlar. Temiz bir yaşam, disiplini ve güçlü bir zihni gösterir. Temizlik tamamen hastalıkların önlenmesi ve hijyenle ilgilidir.  Çeşitli temizlik hizmetleri bunu başarmada önemli bir rol oynar. Fiziksel temizlik yoluyla, genellikle su ve bir tür sabun kombinasyonu ile yapılır. İnsanlarla sınırlı olmayan, aynı zamanda çevre ve işyeri ile de sınırlı bir şeydir. Temizlik insanlara bir miktar saygı ve ahlaki üstünlük duygusu getirir. Kültür emperyalizmi ve sosyal sınıf açısından kültür değerlerinin oluşturulmasında önemli bir rol oynar. Bir kişinin kişiliği, kıyafetleri, kıyafetleri ve kişisel hijyeniyle ölçülür.

Ticari temizlik gereksinimlerinizi güvenilir bir tesis yönetimi şirketine yaptırarak, çalışmak için temiz, hoş ve rahat bir ortam sağlayarak çalışan verimliliğini ve ofis moralini yüksek tutmaya yardımcı olabilirsiniz.

İşletme Temizlik Hizmetlerinin Önemi

Temizlik sadece vücutla sınırlı değildir. Temiz bir çevrenin korunması, sağlıkları tamamen atmosfere bağlı olduğu için insan sağlığı içindir. Kötü bir çevre, etrafındaki insanların sağlığını bozmaktan tamamen sorumludur. Cam pencere gibi pratik örneklerden bahsederken, temizlik derecesi ne kadar şeffaf (lekesiz) olduğu ile ölçülür. Giysiler ne kadar düzenli ve ne kadar taze koktukları vb. perspektifinden görülür.

Temizlik bir medeniyet sembolüdür; kirli alışkanlıkları olan bir kişi hiç de medeni sayılmaz.

Temizlik yöntemleri yaygın ve ticari temizliğe doğru genişledi. Ortak temizlik, normal ev ve atmosfer temizliğini içerir. Ticari temizlik, modern teknolojiyi kullanarak büyük ölçekte temizlikten oluşur. Temiz, kirlilik içermeyen bir ortamın korunmasına yardımcı olur. Günümüzde işletme temizliği sunan birçok şirket var. Bu temizlik hizmetleri sözleşmeler yapar ve belirli sorumluluklar için insanları istihdam eder. Çok az insan bunun kişisel bir endişe meselesi olduğunu düşünüyor ve üçüncü bir tarafın aynısını yapmasını gerektirmiyor, ancak durum böyle değil. Bu “üçüncü şahıslar” uygun maliyetlerle temizlik hizmetleri sunmaktadır. Bu iş hizmetleri modern teknolojileri kullanır ve görevi çok daha kısa sürede ve daha verimli bir şekilde yerine getirir. Ticari temizlik sağlayıcıları hemen hemen her yerde mevcuttur.

Temiz bir yaşam, disiplini ve güçlü bir zihni gösterir.

Kapıcılık hizmetleri her türlü kaynağa sahiptir, deneyimli ve yetenekli personel ile birlikte. İnsan gruplarına odaklanırlar hizmetler sunarlar. Açıkçası, konuyla ilgili standartlar her yerde farklıdır ve insanların temizlikle ilgili farklı fikirlere ihtiyacı vardır. Geçmişte iyi organize edilmiş bir ortam yeterliydi ama şimdi durum aynı değil. Ticari temizlik hizmetleri, farklı iş hizmetlerini hedefler, buna göre planlar ve onlara çevre ile ilgili tüm sorunlara cevap verir. Bir alışveriş merkezindeki tuvalet örneğini ele alalım. Alışveriş merkezi yetkilileri bir temizlik servis istasyonundan tam zamanlı hizmet alıyor. Ardından, bu temizlik hizmeti onlara tuvaletlerin hijyenini sağlamak için ticari temizlik sağlar.

Temizlik tamamen hastalıkların önlenmesi ve hijyenle ilgilidir.

Ticari temizlik hizmetleri, işyerini çalışmak için daha üretken, keyifli ve rahat bir ortam haline getirerek iyileştirmek için hayati önem taşır. Temiz bir iş yeri, çalışanları motive edecek ve katılımını sağlayacak sağlıklı bir çalışma ortamını teşvik edecektir. Düzgün temizlenmemiş bir işyeri bakteriler için bir üreme alanı haline gelebilir ve kontrol edilmezse hastalıkları tüm ofise yayabilir. Ticari temizlik hizmetlerinizi dış kaynak olarak kullanmak işletmenize birçok fayda sağlayacaktır.

Temizlik bir medeniyet sembolüdür; kirli alışkanlıkları olan bir kişi hiç de medeni sayılmaz.

Ticari Temizliğin İşletmeniz İçin Önemli Olmasının 6 Nedeni

Ticari temizlik gereksinimlerinizi güvenilir bir tesis yönetimi şirketine yaptırarak, çalışmak için temiz, hoş ve rahat bir ortam sağlayarak çalışan verimliliğini ve ofis moralini yüksek tutmaya yardımcı olabilirsiniz. Ticari temizlik hizmetlerinin işletmeniz için önemli olmasının 6 nedeni:

 • İlk izlenim önemlidir
 • Daha uygun maliyetli
 • Çalışan üretkenliğini artırır
 • Ofis moralini artırır
 • Hastalık günlerinin sayısını azaltır
 • Daha geniş temizlik hizmetlerine erişim
Temizlik sadece vücutla sınırlı değildir. Temiz bir çevrenin korunması, sağlıkları tamamen atmosfere bağlı olduğu için insan sağlığı içindir.

İlk İzlenim Önemlidir – Bir müşteriyi veya çalışanı etkilemek için yalnızca bir şansınız vardır, bu nedenle tüm doğru nedenlerle kalıcı bir ilk izlenim bırakmanız çok önemlidir. İşletmenize girer girmez sizi çevrelerine göre değerlendiriyorlar. Tesisleriniz kirli, nahoş veya çekici değilse, işi rakiplerinize kaptırabilirsiniz. Binanızın fiziksel görünümü, işletmeniz ve iş ahlakınız hakkında çok şey söyleyebilir. İşletmenizin tesislerinin görünümünden gurur duymayarak, potansiyel müşterilere veya müşterilere tüm yanlış şeyleri söylüyor olabilirsiniz. Temizlik bölümü, iş yerinize veya müşterinize işletmeniz hakkında doğru ilk izlenimi verecek pozitif ve profesyonel bir görünüm yaratarak üstün temizlik hizmetleri sunacaktır.

Ticari temizlik, modern teknolojiyi kullanarak büyük ölçekte temizlikten oluşur.

Daha Maliyetli – Tüm temizlik işlerinizi şirket içinde tamamlamak zaman alıcı ve pahalıdır. Ticari temizlik hizmetlerinizi bir tesis yönetim şirketine yaptırmak, uzun vadede çok daha uygun maliyetlidir. Çalışanlarınızın, işinizi daha fazla para haline getiren asıl görevlerine odaklanmalarına olanak tanır.

Ticari temizlik, modern teknolojiyi kullanarak büyük ölçekte temizlikten oluşur.

Çalışan Üretkenliğini Artırın – Temiz bir iş yeri daha üretken bir iş yeridir. Çalışanlarınıza temiz ve mikropsuz bir iş yeri sağlamak, mutlu çalışanlar daha iyi bir iş çıkardıkça üretkenliği artırır. Temizlik ve yazılım hizmetleri bölümü, işletmeniz için mesai saatlerinden sonra günlük planlanmış ofis temizliği yapabilir. Ticari temizlik hizmetleri, mikropları ofisin etrafından geçme şansı olmadan ortadan kaldıracaktır. Ayrıca, dağınıklığı olmayan ve temiz bir ortam daha iyi iş yeri sonuçları getirir ve bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Günümüzde işletme temizliği sunan birçok şirket var.

Ofis Moralini Artırın – Çalışanlar, ofis moralini artıran daha temiz bir çalışma ortamından yararlanır. Ofis moralinde bir artış ve daha mutlu çalışanlar, şirketinize daha fazla iş çekecektir. Ofisin morali yüksek olduğunda, çalışanlar markanızın yükselmesine yardımcı olur. Çalışanlar, Linkedin gibi sosyal medya platformlarında iş hakkındaki düşüncelerini yayınlar, bu gönderiler, işinizi büyütmek için ihtiyaç duyduğunuz doğru yeteneği çekmede büyük etkiye sahiptir.

Ticari temizlik sağlayıcıları hemen hemen her yerde mevcuttur.

Hasta Günlerinin Miktarını Azaltın – Temiz, hijyenik ve mikropsuz bir işyerine sahip olmak, ofiste yayılan hastalıkların miktarını azaltacaktır, bu da çalışanlarınızın daha az hastalık günü geçirecekleri anlamına gelir. Azalan hasta günleri sayısı, çalışanlarınızın işe daha fazla para kazandırarak günlük faaliyetlerine konsantre olabileceği anlamına gelir.

Ticari temizlik hizmetleri, farklı iş hizmetlerini hedefler, buna göre planlar ve onlara çevre ile ilgili tüm sorunlara cevap verir.

Daha Geniş Temizlik Hizmetlerine Erişim – Ticari temizlik hizmetlerinizi dış kaynak olarak kullanmak, size sunulan çok çeşitli temizlik hizmetlerine erişiminiz olacağı anlamına gelir. Temizlik bölümü, düzenli ticari temizlikten restorasyon ve iyileştirmeye kadar her ihtiyacı karşılar.

Ticari temizlik hizmetleri, işyerini çalışmak için daha üretken, keyifli ve rahat bir ortam haline getirerek iyileştirmek için hayati önem taşır.

Güvenilir Ticari Temizlik Hizmetleri

Ticari temizlik gereksinimlerinizi güvenilir bir tesis yönetimi şirketlerine devredebilirsiniz. Temizlik hizmetlerini yaptırarak paradan tasarruf edecek, odaklanmış ve düzenli bir temizlik hizmeti alacaksınız. Temizlik ve hijyenin öncelikli olduğu ekipler, her alan için en uygun teknikleri ve en yeni ekipmanları kullanarak en yüksek temizlik standartlarını sağlayarak tüm temizlik gereksinimlerinizi yönetecektir. Ticari temizlik hizmetleri aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • Ticari Temizlik
 • Günlük Ofis Temizliği
 • Sözleşmeli Temizlik
 • Ticari Pencere Temizliği
 • Üst Düzey Pencere Temizliği
 • Davlumbaz Temizliği
 • Endüstriyel Temizlik
 • Çamaşır Kanalı Temizliği
 • Klima Temizliği
 • Mutfak Derinliği Temizliği
 • Oluk Temizliği ve Onarımları
 • Ticari Halı Yıkama
 • Kanal Temizleme ve Tıkanmalar
 • Tam Bina Temizliği
 • Yangın Hasarı Restorasyonu
 • Cam Çatı Temizliği
 • Yüksek Basınçlı Buharlı Temizleme
 • Grafiti Kaldırma
 • Fırın Temizliği
 • Haşere kontrolü
 • Su Hasarı Restorasyonu
Temiz bir iş yeri, çalışanları motive edecek ve katılımını sağlayacak sağlıklı bir çalışma ortamını teşvik edecektir.

TİCARİ TEMİZLİK ŞİRKETLERİNİN BU KADAR ÖNEMLİ OLMASININ NEDENLERİ

Personel İçin Daha Kolay

Kimse işinde çok çalışmayı sevmez, sadece çalışma alanlarını temizlemeleri, düzenlemeleri ve sterilize etmelerinin beklendiğini düşünürler. Personelinizin işyerinizi ve diğer görevlerini temizlemesini sağlamak, genel işlerinin kalitesini bozabilecek ek bir iştir. Bunun yanı sıra, personelin ve çalışanların daha temiz ve daha güvenli bir ortamda çalıştıkları, çalıştıkları ve genellikle daha üretken ve pozitif oldukları kanıtlanmış bir gerçektir. Herkes mümkün olan en iyi çalışma alanını sağlamak ister ve bunu yapmak için ticari bir temizlik şirketi kurmak, işiniz için her zaman harika bir fikir olacaktır.

Düzgün temizlenmemiş bir işyeri bakteriler için bir üreme alanı haline gelebilir ve kontrol edilmezse hastalıkları tüm ofise yayabilir.

Yönetimde Daha Kolay

Ticari bir temizlik hizmetinin alternatifini düşündünüz mü? Ya bir kurum içi temizlik ekibi kurmaya ya da temizlik rollerini mevcut personel arasında bölmeye bakarsınız. Bunların hiçbiri çeşitli nedenlerden dolayı harika seçenekler değildir. Şirket içi bir ekip oluşturmak zaman alıcı, garip ve potansiyel olarak zordur. Maaşın yanı sıra tatil, doğum ve diğer vergi masraflarını ödeyen deneyimli temizlik görevlileri seçmeli, yönetmeli ve çalıştırmalısınız.

Ticari temizlik hizmetlerinizi dış kaynak olarak kullanmak işletmenize birçok fayda sağlayacaktır.

Biri hastalandığında personeli kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca çeşitli özel ekipman ve temizlik malzemelerinin satın alınmasına da bakmanız gerekir. Alternatif olarak, temizlik rollerini mevcut personel arasında devredebilirsiniz, ancak bu, personelin moralini bozma etkisinin yanı sıra potansiyel olarak ticari bir temizlik şirketinden bekleyebileceğiniz en yüksek standart temizlik işini sağlamama gibi bir etkiye sahip olabilir. Ticari bir temizlik şirketi kullanmak, yönetim açısından kesinlikle çok daha kolaydır ve onları daha az sıradan konulara odaklanmalarına ve şirketinizin karını, projelerini veya genişlemesini optimize etmelerine olanak tanır.

Ticari temizlik gereksinimlerinizi güvenilir bir tesis yönetimi şirketine yaptırarak, çalışmak için temiz, hoş ve rahat bir ortam sağlayarak çalışan verimliliğini ve ofis moralini yüksek tutmaya yardımcı olabilirsiniz.

Dış Kaynak Kullanımının Önemi

Dış kaynak kullanımından yararlanmak, kelimenin tam anlamıyla herhangi bir iş modelinin temel ilkelerinden biridir. Şirketinizi düzene sokmak ve mikro yönetimden kaçınmak, işletmenizin olabildiğince başarılı olmasını sağlamanın anahtarıdır ve ticari temizlik şirketlerinin sunduğu potansiyeli göz ardı etmek, çalışanlarınıza gereksiz işler yüklerken, potansiyel olarak işletme parasına mal olur. Dış kaynak kullanımı, genişleme, kar marjları ve projelerle ilgili fiili faaliyetlere, hizmetlere ve işlere odaklanmanıza izin vererek işinizi kolaylaştırır.

Binanızın fiziksel görünümü, işletmeniz ve iş ahlakınız hakkında çok şey söyleyebilir.

Müşteriler İçin Daha İyidir

Her türlü işi yürütmenin bir diğer önemli kuralı, müşterilerinize iyi davranmaktır. Bu, ağırlıklı olarak hizmet tabanlı kuruluşlar veya işletmeler için geçerlidir, ancak müşterileriniz için en temiz, en güvenli ve en sıcak ortamı sağladığınızdan emin olmak, tekrar özelliğin garanti edilmesi söz konusu olduğunda kesinlikle çok önemlidir. Bir müşteri herhangi bir noktada bir işletmenin kirli, hijyenik olmadığını veya güvensiz olduğunu düşünürse, geri dönmek istemeleri pek olası değildir. Bu, işletmenizin potansiyel kârına ve müşteri tabanına zarar verecektir. Ticari bir temizlik şirketi, güvenebileceğiniz standart bir yüksek kaliteli temizlik sunar.

Temizlik bölümü, iş yerinize veya müşterinize işletmeniz hakkında doğru ilk izlenimi verecek pozitif ve profesyonel bir görünüm yaratarak üstün temizlik hizmetleri sunacaktır.

Bina İçin Daha İyidir

Özel bir ticari temizlik hizmeti dışında herhangi birini almak, binanıza veya tesisinize zarar verme riski taşıyabilir. Bir temizlik şirketi ile eğitim ve deneyim seviyeleri, herhangi bir dönem özelliğiyle veya işletmenizin inşa ettiği daha hassas unsurlarla uğraşırken tam güvenliği garanti eder. Daha az deneyimli bir temizlikçi yanlışlıkla bir şeye zarar verebilir veya bir şeyin ömrünü kısaltabilirken, deneyimli bir uzman temizlik servisi her zaman binanızı koruyacak ve bakacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.