Tesla ve Space X’in Kralından Yeni Unvan: Technoking

Son güncelleme:

Bilimde adeta bir reform niteliğinde devinimlerle sık sık karşımıza çıkan girişimci Elon Musk, unvanını yenileme kararı aldı. Yaratıcısı olduğu otomobil markasının CEO’su olan Elon Musk, kendisine resmi olarak ‘Technoking‘ unvanını getirdi. Başarılı girişimci Elon Musk, Tesla Motors şirketinin CFO’su konumunda olan Zach Kirkhon’a ise ‘Master of Coin‘ unvanını vererek iki yeni resmi yenilik ile gündeme geldi. Resmi olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) yer alan bu iki unvan ile Elon Musk’un kripto para referansına dikkat çektiği tahmin ediliyor.

Elon Musk’un aldığı Technoking unvanı, resmi olarak kayıtlara geçti.

Elon Musk Technoking Unvanı ile Game of Thrones adlı Dizisine Dikkat Çekiyor.

Tesla Motors isimli otomobil firmasının CEO’su olan Elon Musk, resmi olarak Technoking unvanını aldı. Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna sunulan rapor ile Elon Musk’un Technoking unvanı, resmiyete geçmiş oldu. Pazartesi günü sunulan bu rapor ile Tesla Motors’un CFO’su Zach Kirkhorn da Master of Coin unvanı aldı. Elon Musk’un resmiyete döktüğü bu iki unvanın nedenini merak eden birçok insan, Game of Thrones isimli dönem dizisi ile bir gönderme yapılmak istendiğini düşünüyor. Game of Thrones isimli dizden uyarlanan kitaptan çağrışım yaptığı düşünülen Elon Musk, Tesla Motors‘un CFO’suna verdiği ‘Master of Coin’ unvanını bu kitaptan esinlenmiş gibi görünüyor. ‘Buz ve Ateş’ isimli bu kitapta bulunan Westeros evreninde, kral ya da kraliçenin saymanı konumundaki görevliye, ‘Master of Coin’ unvanı veriliyor.

Elon Musk, Bircoin ile sık sık gündeme geliyor.

Elon Musk, Kripto Para ile Piyasa Değerlerini Altüst Ediyor.

Technoking ve Master of Coin unvanlarını getirmesi ile birlikte gündeme gelen Elon Musk, daha önceki günlerde de sık sık kripto paraya ilişkin yaptığı açıklamalar ve attığı tweetler ile gündeme geliyordu. Elon Musk’un kendisine ve Tesla’nın CFO’suna getirdiği bu iki yeni unvan, açıklama yaptığı yatırımlarla da ilişkili görünüyor. Unvanların birinde bulunan Coin isimli para birimi kripto para birimlerinde ek olarak kullanılıyor. Elon Musk’un CEO’su olduğu Tesla Motor ise, geçtiğimiz aylarda bir buçuk milyar değerinde Bitcoin satın alarak gündeme gelmişti. Bu yatırımlar ve açıklamalar ile Technoking ve Master of Coin unvanları da anlam kazanmış oluyor. Bu unvanların getirilmesi ile büyük bir değişime giden Elon Musk’un CEO unvanı ve Tesla’nın CFO’sunun bu unvanı da ine sabit kalacak.

Elon Musk’un kurucusu olduğu Tesla Motors.

Tesla’nın Yatırımcılarından Biri, Elon Musk’u Tutarsız Tweet’lerinden Dolayı Dava Etmişti.

Sürekli açıklamaları ve çeşitli Tweet’leri ile gündeme gelen girişimci ve mühendis Elon Musk, yaptığı açıklamalar ile para birimleri ve yatırım dünyasını altüst ediyordu. Getirdiği bu iki yeni unvan ile de eleştiri konusu haline gelen Elon Musk, daha önce Tesla Motors’un bir girişimcisi tarafından, attığı düzensiz ve anlamsız Tweet’ler nedeni ile dava edilmişti. ‘Yanlış ve yanıltıcı ifadeler kullanmak’ suçu ile dava edilen Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bu suçlamaların ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu ile yaptığı bir anlaşmanın sonucu olarak Tesla’daki yönetim kurulu başkanlığı görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı. Elon Musk’un kendisi için getirdiği Technoking unvanı ile Tesla şirketinin CFO’suna getirdiği Master of King unvanı, geçmişte yaşanan bu gibi durumlar nedeni ile bir gurup medya takipçisi tarafından Elon Musk’un kişiliğine uygun bir davranış olarak nitelendirildi.

Elon Musk, Space X ile fırlatma araçları alanında lider haline geldi.

Elon Musk, Yatırımlarının Yanında Tesla ile de Teknoloji Dünyasına Önderlik Yapıyor.

Mühendis ve endüstriyel tasarımcı olarak birçok firmanın önderi ve yaratıcısı olan Elon Musk, yer aldığı projeler ile bilim dünyasına reform niteliğinde yenilikler getiriyor. Aynı zamanda bir girişimci ve hayırsever de olan Elon Musk, Güney Afrika’da doğup büyümesinin ardından yirmili yaşlarında Amerika’ya göç etti. Güney Afrika vatandaşlığı yanında Kanada ve Birleşik Devletler vatandaşlığı da bulunan başarılı girişimci Elon Musk, şu anda da yirmili yaşlarda göç ettiği Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet ediyor. Dünyanın önder uzay teknolojisi şirketlerinden biri olan Space X’in kurucusu, CEO’su ve CTO’su konumunda olan Elon Musk, bu şirkette ileri teknoloji fırlatma araçları üreterek uzaya gönderiyor. Bu bakımından uzay çağı için bir lider olarak kabul edilen Elon Musk, Mars’da yaşam gibi nitelikli projelere önderlik ediyor. Falcon isimli fırlatma araçları ile başarılı bir keşif sağlamış olan Space X firmasının ilk uzay aracının ismi ise Dragon oldu. Tesla Motors isimli otomobil firmasının ürün mimarı ve CEO’su olan ‘Technoking’ Elon Musk, elektrikli araçlara olan ilgisi nedeni ile Tesla Motors’u kurdu. İlk elektrikli aracı Tesla Roadster ile elektrikli araç alanında yeni bir döneme imza attı. 2016 yılında tünel inşası adına The Boring Company isimli firmayı kuran Elon Musk, şirketi kurmasının ardından bir ‘test çukuru’ kazdı. 2020 yılında The Boring Company ile Amerika’daki bir tüneli başarı ile tamamladı.

Neuralink, insan beynindeki bozuklukları tedavi etmeyi amaçlıyor.

İnsan Beynine Yerleştirilebilecek Cihazlar Geliştirdi.

2016 yılında The Boring Company ile birlikte kurucu ortağı olduğu Neuralink şirketi ile Elon Musk, insan beynini yapay zekaya entegre etmek adına bir nöroteknoloji firması kurmuş oldu. Neuralink şirketi ile yapay zeka alanındaki gelişmelere ayak uydurmak amacı ile çalışmalar yürüttü. Bu vesile ile Elon Musk, görme, duyma veya hissetme problemleri gibi beyinden kaynaklanan motor faaliyetleri düzeltmeyi amaçladı. Yine kurucusu olduğu PayPal ile büyük bir ilerleme ve büyüme kaydeden Elon Musk, bu çevrimiçi finans ve ödeme sitesindeki büyümeyi büyük ölçüde internette yayması ile başardı. Musk’un en büyük hissedarı ve yönetim kurulu üyesi olduğu SolarCity, başlangıç konseptini Elon Musk ile aldı. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük güneş panelinden enerji sağlayıcı sistemi olan SolarCity, Elon Musk’un yatırımları ile birlikte küresel ısınma ile savaşıyor. Kurucusu olduğu Tesla ile de aynı amacı güden Elon Musk, yer aldığı projelerde büyük ölçüde dünya iyiliğini savunuyor. 2018 yılında Kraliyet Topluluğu Üyesi olarak seçilen Elon Musk, art arda sağladığı başarılar ile birlikte 2016 yılının Aralık ayı Forbes yayımlarında, ‘Dünyanın En Güçlü İnsanları’ listesine 25. sıradan giriş yaptı. Yine aynı yayımın 2019 basımında da ‘Dünya’nın En Yenilikçi İnsanları’ listesinde bu defa ilk sırada yer aldı. Getirdiği tüm yenilikler ile başarılı girişimci ve mühendis Elon Musk, Amazon’un eski sahibi Jeff Bazos’u da geçerek yaşayan en zengin insan unvanını aldı.

PayPal, dünyanın önder ödeme sitelerinden biri.

Ekonomi Alanında Reform Yaratmaya Çok Genç Yaşlarda Başladı.

Annesi Kanadalı, babası ise Güney Afrikalı olan başarılı girişimci Elon Musk, başarılı bir akademik hayat geçirdi. Güney Afrika’da bulunan Pretoria’da dünyaya gelen Elon Musk, çocukluğunu Güney Afrika’da geçirdi. Kanada’ya üniversite için taşınan Musk, lisans hayatına başlamadan önce Pretoria Üniversitesi’nde bulundu. Daha sonra Queen’s Üniversitesi için Knada’ya taşınan Elon Musk, İki yılın sonunda Amerika’daki Pennsylvania Üniversitesi’ne geçiş yaptı ve buradaki Whaton School’dan ekonomi alanında lisans derecesi, fizik anabilim dalında da B.A ve B.S derecelerini elde ederek ayrıldı. Bu derecelerinin ardından doktora derecesi almak üzere yolan çıkan Elon Musk, California’daki Stanford Üniversitesinin uygulamalı fizik ve malzeme bilimleri bölümünden yüksek lisans derecesi kazandı. Bu akademik serüveninin ardından girişimcilik kariyerine atılmaya karar veren genç girişimci Elon Musk, akademik hayatını burada sonlandırarak iş hayatına atılmış oldu. Kardeşi Kimbal Musk ile birlikte Compaq tarafından satın alınan bir web sitesi olma özelliği taşıyan Zip2’yi kuran Elon Musk, ilk yazılımcılık macerasına böylece atılmış oldu. Daha sonra ekonomi alanında büyümeye karar veren Elon Musk, X.com isimli bir çevrimiçi banka kurdu. 2000 yılına gelindiğinde büyük bir finans ve ödeme sitesi oluşturan Elon Musk, PayPal’ı kurdu ve 2002 yılında Confinity ile birleşerek büyüme kaydetti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.