Tırnak Protezi Nedir?

Tırnak protezi, tırnakların mekanik olarak hasar görmesi veya tırnak hastalıklarının oluşması durumunda protez tırnak plağı uygulanan bir işlemdir.
Bay Josef Greppmayer (1901–1977) tarafından geliştirilmiş ve aynı zamanda 1953’te patentini almıştır. Yöntemin sürekli geliştirilmesi ve iyileştirilmesi nedeniyle günümüzde optimal çeşitli ve yeterli protez tırnak uygulaması haline gelmiştir.

Tırnak protezleri ve “Unguisan” plastik birbiri ile bağlantılıdır. İsim, Latince ‘unguis’ (tırnak anlamına gelir) ve ‘sanus’ (sağlıklı anlamına gelir) kelimesinden bir araya getirildi ve bu nedenle tedavinin temel amacını yansıtıyor.

Tırnak protezi öncesi ve sonrası

Tırnak protezi için doğru zaman ne zaman?

Tırnak protezlerini tercih etmenin en önemli nedeni tırnak düzeltme imkanıdır. Unguisan, çok çeşitli tırnak problemlerini tedavi etmek için kullanılabilir; tırnak plağının travmatik kaybını takip eden durumlar, mekanik hasarlar, tırnak hastalıkları ve kozmetik kusurlar.

Protez tırnağın rengi, şekli ve özellikleri doğal bir tırnak görünümü oluşturur. Kalan hasarlı çivi ile kalıcı ve nazikçe birleşir ve daha fazla kullanım için bir temel oluşturur ve üç aya kadar sürebilir. Terapi sırasında hasta kendini iyi hisseder ve hayatındaki tüm aktivitelerini terapiden önceki gibi gerçekleştirebilir.

Ayak Çivi Rekonstrüksiyonu – Protez Ayak Çivisi

Wilde-Pedique, eski tırnağınıza yapışan mantar önleyici özellikler içeren esnek bir jel tabakaları kullanan kozmetik bir prosedürdür. Jel katmanlar halinde oluşturulur ve iyileştirilir. Çiviye herhangi bir zarar gelmez. Jel gözeneksizdir ve mantarın yayılmasını önlemeye yardımcı olur. Jel tırnak, yeni tırnağınızla birlikte büyür. Gerçek tırnağınız gibi kesilebilir, törpülenebilir ve boyanabilir. Yeni çivi, altta yatan duruma bağlı olarak yaklaşık 6 hafta dayanacaktır.

Tedavi öncesi görünüm


Tedavi sonrası görünüm

Tırnak yatağı jelin sürülmesi için hazırlanacaktır. Bu, çivideki herhangi bir mantarın çıkarılmasını ve topikal bir tedavinin uygulanmasını içerir. Jel mantar için bir tedavi değildir, ancak anında görsel bir iyileşme sağlar. Ayak Çivi Rekonstrüksiyonu yaklaşık bir saat sürer ve işlem ağrısızdır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.