Tırnaklarınız Kırılmasın! Evde Tırnak Bakımı

Tırnak bakımı oldukça önemli bir durum. Tırnak şekli, tırnak bakımı gibi detaylar elinizin daha güzel görünmesine neden olacak. Tırnaklarınıza özenle baksanız da kare ya da yuvarlak şekil verseniz de en önemli şey tırnağınızın güçlü olmasıdır. Eğer tırnağınız güçlüyse onu istediğiniz forma sokabilir ve özenle kullanabilirsiniz.

evde tırnak bakımı nasıl yapılır?

Peki evde tırnak bakımı nasıl yapılır? Tırnak güçlendiren doğal yöntemler neler? Tırnak bakımı için doğal tarifler neler? Tırnak güçlendirmek için ne yapılır? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Evde Tırnak Bakımı Tarifleri

Tırnak güçlendiren doğal yöntemler neler?

Hindiztan cevizi yağı tırnak bakımı için oldukça önemli bir kaynaktır. antioksidan yağıya sahip olması dolayısıyla tırnağınız için güçlü bir koruyucu olacaktır. Hindistan cevizi yağı, antibakteriyeldir. Antifungal özelliklere de sahip olan hindistan cevizi yağı, son zamanlarda her alanda yararlarından faydalanılan bir ürün oldu. Tırnak bakımı için de oldukça önemli olan bu ürünü ılık bir şekilde tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Tam olarak emilene kadar masaj yapmanız işlemi tamamlamak için yeterli olacaktır.

Evde Tırnak Bakımı Tarifleri

Elma sirkesi de oldukça etkili bir tırnak bakım ürünüdür. Tırnak etlerini yumuşatmak için bire bir olan bu ürün aynı zamanda tırnaklarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Uzun tırnak çoğu kadın tarafından sevilerek kullanılır. Ancak elma sirkesini direk değil belirli bir yöntemle uygulamanız gerekiyor. Bir bardak ılık suya bir yemek kaşığı miktarında elma sirkesi eklemelisiniz. Elinizi bu suyun içerisinde bekletmelisiniz. 1-2 dakika bekletmek yeterli olacaktır. Bu uygulamayı memnun olana kadar uygulayabilirsiniz.

Tırnak güçlendirmek için ne yapılır?

Çağ ağacı yağı da tırnak bakımı için bir diğer ürün olacak. Bu yağ içeriğinde güçlü antiseptik ve antifungal maddeler içeriyor. Ancak bu yağı direk uygulamak yanlış olacaktır. 2 damla miktarında çay ağacı yağına yarım çay kaşığı miktarında zeytinyağını, badem yağını ve hindistan cevizi yağını karıştırmalısınız. Sonrasında bu karışımı tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Tırnak bakımı için doğal tarifler neler?

Limon suyu, tırnak bakımı için son derece yararlı bir öneridir. Özellikle tırnak sararması problemleri için bu yönte kullanılmaktadır. İçeriğinde yoğun C vitamini bulunan limon suyu tırnakların sertleşmesine ve güçlenmesine iyi bir kaynaktır. Tırnağınızdaki çatlakları da iyileştiren limon suyunu çok basit bir yöntemle uygulayabilirsiniz. Bir limonun yarısını 1 bardak ılık suya ekleyerek karıştırın. Ellerinizi bu suyun içerisinde 5-10 dakika kadar bekletebilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.