TL Yok, BTC İle Alınıyor: VET Coin

Hayatımıza 2017 yılında giren VeChain teknolojisi lüks ürünler, tarımc, lojistik, gıda, ilaç gibi birçok endüstriyel alanda kullanılmakta. Kendi token’ı ise VET Coin.

VeChain Nedir?

İnsanlığın hizmetine sunulduğu tarihten bu yana hızlı bir şekilde gelişen ve günümüzde birçok kullanım alanı oluşturan teknoloji Blockchain, her gün yeni bir projeye imza atıyor. Blockchain teknolojisini kullanarak yeni projeler geliştiren birçok ekip mevcut. Gittikçe artan rağbet VeChain ağını kurmaya destek oldu. VeChain, bir iş sistemi kurmayı hedefleyen bir hizmet kuruluşudur. Bu sistem şeffaf bilgi işlemini, iş birliğini ve yüksek işlem hızını hedefliyor.

VET Coin Nedir?

VeChain Nasıl Çalışır?

Singapur çıkışlı olan bu sistem kar amacı olmayan VeChain Vakfı tarafından kuruldu. Kısa vadede ekonomik anlamda ciddi ortaklar edinerek adından söz ettirdi. PwC, DNVGL ve BMW gibi büyük şirketler, VeChain’in tam destekçisi ve ortağı. VeChain, bir ürünün temini aşamasında oluşan hata ve hasar gibi sorunları çözmek amacıyla kuruldu. Buna örnek olarak 2018 yılında aşı uygulaması için Şangay ile yaptığı çalışmalar verilebilir.

Bahsettiğimiz tedarik sürecindeki sorunları ortadan kaldırmak için bir çip sistemi geliştirdiler. Herhangi bir ürünün yolculuk sırasında yaşayabileceği problemleri göz önünde bulundurarak, ürün ulaşana kadar her anı dikkatle gözlemliyorlar. Ayrıca çip sayesinde edindikleri bilgileri, Blockchain’in desteklediği sabit bir defterde saklıyorlar. Üretici ve tüketici arasındaki ulaşım sırasında her aşama bu deftere kaydediliyor ve bu aşamada görevli kişiler, bu hareketleri gözlemleyerek istediği zama ulaşabiliyor.

VeChain dolandırıcılık ve çalıntı gibi olaylara karşı geliştirilen koruma sistemi ile güvenilirliği garanti ediyor. Bu özelliği sayesinde otomotiv, petrol, ilaç, maden gibi alanlarda çalışan lüks markaların oldukça ilgisini çekiyor.

VET Coin Nedir?

VET Coin, şirketlerin bu işleyişi blokzincir üzerinden takip etmek ve yönetmek amacıyla kullandığı para birimidir. Yani her platformun sahip olduğu gibi bir yönetişim token’ı VET Coin sahibi olan kullanıcılar ve şirketler VeChain blokzincirinde öncelikli sayılıyor ve daha çok söz hakkına sahip oluyor.

Nasıl VET Coin Satın Alabilirim?

VET Coin geçen hafta %39.77 oranında değer kazanarak haftanın en çok kazandıran ikinci kripto para birimi oldu. Güncel değeri ise: 1 VET = 0.078 Dolar.

VET simgesiyle borsada bulunan VET Coin’i Binance borsasından rahatlıkla alabilirsiniz. Fakat VET Coin’i doğrudan Türk Lirası ile satın almanız mümkün değil. Öncelikle yerli bir borsaya Türk Lirası yatırmalı, daha sonra Bitcoin satın almalısınız. Daha sonra aldığınız Bitcoin’i yurt dışı borsalarına transfer ederek VET Coin satın alabilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.