Toyota Türkiye Ceo’sundan Helal Dedirten Davranış

 

Türkiye, 11 Mart günü ülkeye sıçrayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile etkin bir şekilde mücadele ederken otomotiv devi Toyota‘dan örnek bir hareket geldi. Toyota Türkiye CEO‘su Ali Haydar Bozkurt, bir yıl boyunca hiç araç satmasalar bile çalışan maaşlarının ödeneceğini, kimsenin işten çıkarılmayacağını ve devlet desteğini de ihtiyaç sahiplerine bağışlayacaklarını söyledi.

Bir kısım çalışanın home ofis çalışmaya yöneltildiğini, işin doğası gereği fiziksel olarak yapılması gereken işler için de, işyerinde alınan önlemlerden bahseden Bozkurt, şu anda satış ve kar etmek gibi hedefleri tamamen geri plana attıklarını, sadece müşterilerin mağdur olmaması için en temel hizmetleri mevcut şartlar altında devam ettirmeye çalıştıklarını söyledi.

HER KOŞULDA MAAŞLAR ÖDENECEK

Bozkurt, “ALJ Türkiye olarak en kötü senaryoya göre, yıl sonuna kadar satışlar tamamen durduğu ve hiçbir gelir elde etmediğimiz bir ortam söz konusu olsa dahi, çalışanlarımızın ve ailelerinin mağdur olmaması için her ay maaş ödeyeceğiz” dedi. Bu ve bunun gibi örnek davranışları milletin birlik ve beraberlik gerektirdiği bu zorlu günlerinde daha fazla görmek dileğiyle.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.