Transfer Açıklandı! Bright Osayi-Samuel Fenerbahçe Kulübünde!

Bright Osayi-Samuel Fenerbahçe İle Anlaştı

Sarı Lacivertlilerden transfer haberi geldi! Takım, Queens Park Rangers forması giyen Bright Osayi-Samuel ile 4 sezon anlaşmaya vardı. 23 yaşındaki Bright Osayi-Samuel ile anlaşma 2021-2022 sezonunda başlayacak. Kanat oyuncusunun transferi ile ilgili önemli ayrıntılar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

4 Sezon İçin Anlaşma

Queens Park Rangers forması giyen Bright Osayi-Samuel‘in transferi Fenerbahçe tarafından duyuruldu. Takım tarafından yapılan açıklamada, 23 yaşındaki futbolcunun 2021-2022 sezonunda başlamak üzere, Fenerbahçe ile 4 sezon için anlaşmaya varıldığı belirtildi. Ayrıncılar ise önümüzdeki günlerde paylaşılacak.

Bright Osayi-Samuel, Championship performansında toplamda 21 maça çıkmıştır.

Bright Osayi-Samuel Fenerbahçe’yi Seçti

Bright Osayi-Samuel, Championship Ligi‘nde bu zesonda toplamda 21 maça çıktı. Nijeryalı oyuncu, çıktığı 21 maşta 3 gol ve 3 asistlik performans sergiledi. Bright Osayi-Samuel’in sözleşmesi ise sezon sonunda sona eriyordu. Nijeryalı oyuncunun hakkında çıkan haberlerde bonservissiz olması nedeni ile üzerinde pek çok ilginin olduğu belirtiliyordu. Fakat 23 yaşındaki futbolcunun tercihi Fenerbahçe oldu. Çıkan transfer haberlerinde ise Bright Osayi-Samuel’in kontratında 3 veya 4 sene daha olsaydı futbolcunun değerinin 8 milyon euro veya 10 milyon euro olacağı söylendi.

23 yaşındaki Bright Osayi-Samuel ile anlaşma 2021-2022 sezonunda başlayacak.

Bright Osayi-Samuel Kimdir?

31 Aralık 1997 tarihinde Okija’da doğan Bright Osayi-Samuel, 1,75 boyunda olup futbolda sağ ayağını kullanmaktadır. Forvet-sağ kanat mevkiinde top koşturan Nijeryalı futbolcunun oyuncu danışmanı Triple S Sports olarak karşımıza çıkmakta.

Transfer geçmişine bakıldığında 1 Ocak 2015 tarihinde Blackpool U18 kulübünden Blackpool kulübüne transfer olan Bright Osayi-Samuel, daha sonra 31 Ağustos 2017 tarihinde Blackpool kulübünden Queens Park kulübüne transfer olmuştur. Son olarak Queens Park kulübünden Fenerbahçe kulübüne transferi gerçekleşmiştir.

Bright Osayi-Samuel, 31 Aralık 1997 tarihinde Okija’da doğmuştur.

Performans Bilgileri

Bright Osayi-Samuel, Championship performansında toplamda 21 maça çıkmış, bu maçlarda 3 gole imza atmış ve 3 asisti bulunmaktadır. Ayrıca futbolcu bu süreçte 3 sarı kart almıştır. FA Cup performansında 1 maça çıkmıştır. EFL Cup performansında da 1 maça çıkan futbolcunun toplam çıktığı maç sayısı 23’tür. Genel olarak değerlendirildiğinde 23 maç geçmişi bulunan Bright Osayi-Samuel’in toplam gol sayısı 3, asist sayısı 3, sarı kart sayısı ise 3’tür.

Oynadığı maçlarda sağ kanat performansını 15 maçta, sol kanar performansını 6 maçta ve orta saha sol performansını ise 2 maçta göstermiştir. Sağ kanatta iken 2 gol, sol kanatta iken 1 gol atmıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.