Tüm Cilt Tonlarına Uygun Fondöten Renkleriyle Fenty Beauty

Son güncelleme:

Fondöten seçimi yaparken tam renk tonunu bulmak oldukça zor. Çünkü markaların belirli 3-4 çeşit renk tonunda fondöten ürünü var. Bu da ten renginize en yakın olanı seçmenize zorlayacak sizi. Peki tüm cilt renklerine uygun fondöten renkleri olsa nasıl olurdu?

Dünyanın Süpeerstar’ı olan Rihanna ‘Makyaj gizli bir silah gibidir.’ sözlerini duyuruyor. Fondoten üreticileri genelde açık ve orta koyuluktaki fondöten çeşitleriyle beyaz olmayan kadınları soyutluyor. Bu da oldukça ayrımcı bir hareket.

Fenty Beauty nedir?

Rihanna’nın markası olan Fenty Beauty ise bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyor. 40 çeşit ten rengine sahip olan Fenty Beauty, her ten rengindeki kadın için ürün sunuyor. Bu girişim sonrasında diğer markalar da beyaz olmayan kadınlar için koyu renkli fondöten çeşitlerini üretmeye ve satmaya başladı. Belirli mağazalarda yerini alan bu ürünler, bugüne kadar çoktan atılması gereken bir adımı attı.

Peki Fenty Beauty nedir? Fenty Beauty fondöten nasıl kullanılır? Fenty Beauty fondöten özellikleri nedir? Fenty Beauty fondöten avantajları nedir? Fenty Beauty fondöten fiyatı nedir? Tüm bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Fenty Beauty nedir?

Fenty Beauty fondöten özellikleri nedir?

Fenty Beauty fondöten, makyaj yapan kadınların en öncelikli ürünü olan fondötenin çok çeşitli ten rengine sahip olanı diyebiliriz. 40 çeşit ten rengine hitap eden bu ürün kendi ten renginize uygun fondöteni kullanmanızı sağlıyor. Az çeşitli fondöten renkleri bulunan markalar kadınların ten rengine en yakın olanını seçmesine neden oluyordu. Bu durum da boyun ve yüzde farklı ten rengi yaratıyordu. Ancak artık Fenty Beauty ile kendi ten renginizi bulmanız daha büyük olasılık. Çünkü çok fazla ten rengi seçeneği bulunan bu ürün daha avantajlı.

Fenty Beauty özellikleri ve avantajları nedir?

Fenty Beauty fondöten fiyatı nedir?

Fondoten üreten markaların çoğu beyaz renkli kadınlar için gerekli tonlar üretiyorlar. Bu durum da koyu tenli kadınlar için fondöten arayışı yaratıyor. Ancak Fenty Beauty, koyu tenli kadınlar için çok sayıda renk seçeneği sunuyor. Böylece koyu renk sahibi kadınlar kolaylıkla ten rengine uyumlu fondöteni kullanabilecek.

Fenty Beauty sonrasında diğer markalarda koyu tenli kadınlar için fazla renk seçeneği üretme kampanyası başlatıyor. Böylece fondöten renk çeşidi artarak her kadının mutlu olmasını sağlayacak.

Fenty Beauty fondöten fiyatı ise 34 Dolar olarak belirlendi ve piyasaya sürüldü.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.