Tüm Stresinizi Beraberinde Götüren ”Antalya Düden Şelalesi”

Son güncelleme:

Antalya’da iki adet Düden Şelalesi bulunuyor. Bunlar aşağı ve yukarı Düden Şelaleri. İkiside doğa harikası ve Antalya’ya gidildiğinde görülmesi gereken yerlerden.

Aşağı Düden Şelalesi nasıl bir yer?

Aşağı Düden Şelalesi Antalya’nın enfes deniziyle birleşen bir görsel şölen. Şehir merkezine 8 km uzaklıkta olan bu manzarayı kaçırmamalı ve mutlaka uğramalısınız. Eğer doğa aşığıysanız yeşillik ve daha fazla manzara görmek için şehre 90 km uzaklıkta olan Köprülü Kanyona da uğrayabilirsiniz.

Ücretsiz giriş yapabileceğiniz Aşağı Düden Şelalesi için manzaranın keyfini çıkarmanın bir yolu da yakınında bulunan Gençlik Parkı. Parkta otopark, işletme ve piknik alanı gibi alanlar da bulunuyor. Bunun yanı sıra şelalenin yakınında bulunan tekne turlarına gidebilir ve denizin tadını daha yakından çıkarabilirsiniz.

Yukarı Düden Şelalesi nasıl bir yer?

Yukarı Düden Şelalesi ise içerisinde bulunan mağaralar ve püfür püfür esen havasıyla sizi farklı bir boyuta taşıyacak. Tüm doğallığıyla enfes manzaralar görmenizi sağlayan yukarı düden şelalesi, içerisindeki mağaralar sayesinde farklı manzaralara kapı açıyor. Yeşillik, şelalenin verdiği serinlik ve kuş sesleri eşliğinde doğayla iç içe kalmak için mükemmel bir görsel ”Yukarı Düden Şelalesi’‘..

Aşağı Düden Şelalesi Nerede? Ulaşım Nasıl?

Aşağı Düden Şelalesi nerede?

Peki Aşağı Düden Şelalesi nerede? Bu mükemmel manzaraya ulaşım şehir merkezine 8 km olması dolayısıyla oldukça kolay olacak. Antalya Lara yolu üzerinde bulunan bu şelaleyi görmeden geçmemeli ve manzaranın keyfini sürmelisiniz.

Aşağı düden Şelalesine ulaşım için otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarını kullanabilirsiniz. Peki Aşağı Düden Şelalesine nasıl gidilir?

Otobüs

Aşağı Düden Şelalesine ulaşmanızı sağlayan otobüs hatları şunlar; KC06,  LF09,  VML54

Araba ile Aşağı Düden Şelalesine gitmek isteyenler ise girişte bulunan bölgelere kolaylıkla arabasını park edebilir ve bölgeye giriş yapabilir.

Yukarı Düden Şelalesi Nerede? Ulaşım Nasıl?

Yukarı Düden Şelalesi nerede?

Peki Yukarı Düden Şelalesi nerede? Yukarı Düden Şelalesine ulaşım da oldukça kolay. Şehir merkezine 10 km uzaklıkta olan Kepez bölgesinde bulunan Antalya Yukarı Düden Şelalesine toplu taşıma ile ya da arabanızla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Peki Yukarı Düden Şelalesine Nasıl Gidilir?

Otobüs

Toplu taşıma ile şelaleye ulaşmak isteyenler için bölgenin yakınına giden otobüs hatları şunlar; VF66, VF66A, VML55A

Merkeze 10 km uzaklıkta olan bölgeye ulaşım araba ile de oldukça kolay olacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.