Tüm Ülkede Vaka Sayısı Azalırken Bir İlimizde Korkutan Artış!

Türkiye genelinde koronavirüs vakaları azalma gösterirken ve bayram sonrası daha iyi bir hal alacağı belirtilen koronavirüs bir şehrimizde ters tepti.

İstanbul şehirler arasında en fazla vaka ve ölüm sayısının olduğu şehirken Gaziantep’te İstanbul ile yarışmaya başladı.

Gaziantep vaka sayısında İstanbul’un ardından ikinci sıraya yükseldi.

İSTANBUL’UN ARDINDAN İKİNCİ SIRADA

Kentteki toplam vaka sayısı 1453 kişiye ulaşırken bu raka ile beraber İstanbul sonrası ikinci sıraya yerleşti.

Kentte sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Ramazan bayramın ilk gününde kentte 56 kişide daha koronavirüs tespit edilirken aynı gün içerisinde ise bir kişi daha vefat etti.

Tüm ülkede vaka sayısı azalırken Gaziantep’te korkutan artış! İstanbul ile yarışıyor

VALİ’DEN UYARI ÜSTÜNE UYARI

Artan vakalar ve kentteki tehlike sonrası açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesaplarından sürekli vatandaşları uyardı. Süreç ile ilgili bilgi veten vali, durumun ciddi olduğunu bildirdi.

Vali Gül, vatandaşları kurallara uyması konusunda sık sık çağrıda bulunarak, vatandaşların uygulanan tedbir ve yapılan uyarılara riayet etmesini istiyor.

Sosyal medya üzerinden insanların kurallara riayet etmemesinden yakınan Gül,  “Yürüme mesafesindeki fırınlardan, evden bir kişinin ekmek almasına müsaade edilmişti. Fakat ailecek ekmek almaya gidenler olduğunu görüyoruz. Bunlarla ilgili görevli arkadaşlar yasal işlem yapmakta olup ‘ekmek almaya giderken ceza yazdılar’ serzenişi haklı değildir” ifadelerini kullandı.

AKRABA VE KOMŞU ZİYARETLERİNE DİKKATİ ÇEKTİ

Gül, paylaşımına şöyle deva etti:

“Vakalarımızın yüzde 77’si hastalığı akrabası ya da arkadaşından kapmış. Hiç biri hasta olacağını ya da hastalığı bulaştıracağını düşünmüyordu. Kapı komşu olsanız bile akrabalarınıza gitmeyin,misafir kabul etmeyin,birlikte yemek yemeyin, bayramlaşma yapmayın”

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.