Tüm Zamanların All Starı Yiğit Dikmen

Acun Ilıcalı’nın Acun Medya yapımına ait kanalı olan ve Tv 8 ekranlarında yayınlanan Survivor isimli yarışma, her sene binlerce izleyiciyi ekran başına kilitliyor. Survivor yarışma tarihinde akıllarda kalınan etkileyici bir isim ise Yiğit Dikmen. Yarışmaya katılmasının ardından izleyicilerin hayranlığını ve merakını üzerinde toplayan Yiğit Dikmen kimdir? Başarıları, spor alanındaki geçmişi ve televizyon ekranlarındaki serüveni ile Yiğit Dikmen’i yakından tanıyalım.

Yakışıklı oyuncu Yiğit Dikmen kimdir?

Acun Ilıcalı, 2014 yılında yapılan Survivor yarışmasına katılacak yeni yarışmacıları açıkladı ve Survivor izleyicilerinin bu yöndeki merakı arttı. Yarışmacı Yiğit Dikmen’in de dahil olduğu yarışmacıların Survivor yarışmasına katılmasının ardından, tüm izleyicilerin gözleri Yiğit Dikmen’e çevrildi. Yarışmadaki performansı ve davranışları ile beğenilen oyuncu, hızla izleyicilerin hayranlığını toplamaya başladı. Yine 2014 yılında gerçekleşen Survivor yarışmasının bir diğer yarışmacısı olan Turabi ile de uzun ve sert tartışmalar yapması ile gündeme gelen Yiğit Dikmen, Survivor’daki birçok olay ile sık sık gündeme gelmişti.

Yiğit Dikmen, 1987 doğumlu.

Uzun Yıllardır Crossfit ile İlgilenerek Dayanıklılığını Arttırdı.

Uzun yıllardır ilgilendiği bir spor dalı olan Crossfit ile çeviklik başarısını ekranlarda izlediğimiz Yiğit Dikmen, 2011 yılından beri bu sporla yakından ilgileniyor. Yüksek yoğunluklu, sürekli değişen ve fonksiyonel bir antrenman metodu olan Crossfit, 2000 yılında bir Fitness şirketi olarak kurulmuş, daha sonra isim hakları saklı tutularak bir antrenman metodu haline getirilmiş bir spor dalı. Alınan eğitim sonrası bir lisans alınarak açılan Crossfit salonları, çeşitli metotlarla sporcuya dayanıklılık gibi özellikler kazandırmayı amaçlıyor. Kısa dinlenme aralıkları ile gerçekleştirilen bu spor çeşidi, fiziksel egzersizler ile yoğun aralıklı egzersiz yapmayı hedefliyor. Temel güç ve kondisyon sağlayan bu spor programı, çeviklik, kas gelişimi ve genel dayanıklılığı sağlıyor. Crossfit antrenmanı sırasında nabız normalin çok üzerine çıktığı için egzersizler genellikle 30 dakika boyunca veya daha az süre sürüyor. Crossfit antrenmanlarının for time, amrap, emom, chipper, tabata gibi stilleri bulunuyor. Türkiye’nin ilk Crossfit alanında yer alan sporcularından olan Yiğit Dikmen, antrenörlük yapmaya başlamayı ve bir Crossfit salonunu hizmete sokmayı amaçladığını açıklamıştı. Başarılı yarışmacı ve oyuncu Yiğit Dikmen, ayrıca amatör kümede futbol oynayan bir sporcu.

Sosyal medya hesabındaki fotoğrafları ile Yiğit Dikmen, beğenilen bir isim.

Yiğit Dikmen’i, Yarışma Programı Survivor Dışında Dizilerde de İzledik.

İstanbul’da, 17 Temmuz 1987 tarihinde dünyaya gözlerini açan Yiğit Dikmen, futbolculuk yaptı ve uzun yıllar Crossfit ile ilgilendi. 2014 ve 2018 yılında iki kez Survivor’da izlediğimiz başarılı yarışmacı Yiğit Dikmen, bu yarışmadaki performansı ile de çok beğenildi ve binlerce insanın hayranlığını üzerinde topladı. Survivor’a 2014 yılında katılması ile birçok yapımcının dikkatini çeken başarılı sporcu Yiğit Dikmen, yarışmaya katılmasının ardından çeşitli dizilerden teklifler almaya başladı. Oyunculuk eğitimini başarı ile tamamlayan Yiğit Dikmen, Fox ve Kanal D ekranlarında yayınlanan iki dizi ile tüm gözleri üzerinde topladı. Survivor yarışmasına katılmasının ardından gelen yıl içerisinde Fox ekranlarında yayınlanan Şehrin Melekleri adlı dizide performans gösteren ünlü sporcuyu, bu dizide Fırat Ünver karakteri ile izledik. Boyut Film yapımcılığındaki polisiye, aksiyon ve dram türündeki dizi, 17 Ağustos 2015 tarihinde televizyon ekranlarında yer aldı ve aynı yıl 14 Eylül tarihinde sona erdi. Fırtına Cemal isimli başarılı bir komiserin sorunlu olaylarını konu alan Şehrin Melekleri adlı dizide, Fırtına Cemal isimli komiser, emniyette sıkıntılı olaylar yaşanmasının üzerine yeni bir birim kurar. Başarılı polislerden oluşan bu birim cemal komiserin önderliğindeki bir balyoz timidir. Fırat Ünver rolündeki Yiğit Dikmen ise, bu başarılı polislerden biridir ve kural tanımayan ve prensipleri olan bir karakteri canlandırır. Dürüst ve başarılı polisin haksızlığa karşı çıkması nedeniyle adına birçok soruşturma açılmış, bu nedenle üst birimlerle başı belaya girmiş. Küçüklükten belaya bulaşmaya meyilli olan Fırat Ünver karakteri, Cemal Amir ile tanışmasının ardından suçlu değil polis olmuş. Küçüklükten suçu tanıması nedeni ile de başarılı polis Fırat, suçluları tanımada ve onları çözümlemede her zaman başarılı bir polis olarak görevini yerine getiriyor.

Sporcu, oyuncu ve yarışmacı Yiğit Dikmen.

Başarılı Yarışmacının Yer Aldığı Bir Başka Dizi ise ‘Hayat Mucizelere Gebe’

Ünlü oyuncu Yiğit Dikmen, Hayat Mucizelere Gebe isimli Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan projede, Hande Ataizi, Damla Colbay, Yusuf Akgün ve Işıl Yücesoy gibi ünlü isimlerle birlikte yer aldı. Yiğit Dikmen’in Engin rolü ile izleyicilerin karşısına çıktığı bu romantik komedi ve dram dizisi, Amerika’da yayınlanan Jane The Virgin dizisinden ülkemize uyarlanarak çekildi. Hayat Mucizelere Gebe adlı dizinin yönetmen koltuğunda ise Kerem Altuğ yer alıyordu. Dizi, 2015 yılının Aralık ayında ekranlarda gösterilmeye başladı ve 2016’nın Ocak ayında final yaptı. Survivor’daki performansının ardından yer aldığı dizilerdeki başarılı oyunculuk deneyimleri ile gündeme gelen Yiğit Dikmen, oyunculuk serüveninin sürdüğü zamanlarda Survivor yarışması hakkında şu açıklamada bulundu: “Survivor hayatımın dönüm noktalarından biri aslında… Hep sporun içinde biri olarak, beyaz yakalı olma fikri beni çok sıkmıştı. Ben de hayatımın akışını değiştirmek adına “Survivor”a katılmaya karar verdim. Hedefim yarışmayı kazanıp Crossfit salonu açmaktı. Yarışmanın finali hayalimdeki gibi olmadı belki ama çok önemli şeyler öğrendim, yaşadığım hayatın hem ne kadar değerli hem de ne kadar değersiz olduğunu gördüm. İnsan, hayatında her anın kıymetini bilmeli, boşa zaman geçirmemeli, bunu öğrendim. Hepsinden önemlisi, sevdiklerine sevgisini göstermeyi başarabilen bir adam oldum sanırım.”

Survivor yarışmacısı Yiğit Dikmen

Survivor’un 2018 Yılında Yayınlanan All Star Takımına, Başarılı Yarışmacı Yiğit Dikmen de Dahil Oldu.

Kısa oyunculuk serüveni sona erdikten sonra tam dört yıl aranın ardından Survivor’daki serüvenine geri dönen başarılı yarışmacı Yiğit Dikmen, 2018 yılında yayınlanan Survivor All Star programında tekrar yarışmacı oldu. All Star takımında yarışmacı olan Yiğit Dikmen, bu dönemde de başarı ile yarıştı. 2018 yılında ekranlarda izlediğimiz Survivor All Star yarışmasına Yiğit Dikmen, sonradan dahil olan dört yarışmacı arasında idi. Dikmen, All Star takımının gönüllüler kısmında başarı ile yarıştı. Yarışmanın 22. bölümünde gönüllüler takımına dahil olan Yiğit Dikmen, yarışmaya sonradan dahil olmasına rağmen çevikliği, dayanıklılığı ve sağlam fiziksel görünüşü ile bir kez daha hayranlarının beğenisini üzerinde topladı. Survivor All Star adasındaki yarışmacılar sık sık yaşadıkları sakatlanma ve yaralanma olayları nedeniyle diskalifiye oluyordu ve bu performans kaybı, Yiğit Dikmen ile birlikte getirilen dört yarışmacı ile telafi edildi. Yiğit Dikmen’in de katılması ile mücadelenin ve çekişmenin arttığı Survivor All Star’da daha heyecanlı maceralar yaşanmaya başladı. Yer aldığı diziler ile de beğenileri üzerinde toplayan Yiğit Dikmen, Survivor All Star yarışmasının gönüllüler takımında yer alan ve .sevilen yarışmacılarından biri haline geldi. Başarılı sporcu, Survivor yarışmasını geride bırakıp ülkesine döndüğünde sevdikleri ve hayranları ile şu cümleleri paylaştı : “Zor ama bir o kadar da gurur verici bir dönemi geride bıraktım. Hayatta mücadele bitmez, yeni hedefler için basamakları çıkmaya devam.” Hayranları ve sevenleri, başarılı sporcunun yanında oldu ve ona destek verdi. 2014 yılında katıldığı Survivor yarışmasının gönüllüler takımında çok başarılı oyunlara imza atan ve övgüleri üzerinde toplayan Yiğit Dikmen, sonraki yıllarda yer aldığı Survivor All Star yarışmasında da kendisinden beklenen performansları yerine getirerek Survivor izleyicilerine efsane bir dönem daha yaşattı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.