Tüm Zamanların En Başarılı Sanatçılarından: Popun Kraliçesi Madonna

Alışılagelmişin dışında kostümleri, kendine özgü sahne şovları ve çok ses getirmiş şarkıları ile herkesin kabul gördüğü kalıpları yıkan; yıllar boyu konuşulmuş ve konuşulacak olan  Madonna’nın hikayesine ve başarılarına yakından bakalım..

Klasik Bir Hayattan Akıllara Kazınan Bir Hayata Yolculuk

Madonna’nın Gençliği

16 Ağustos 1958 Michigan’da doğan sanatçı, 6 çocuklu bir ailede büyüdü. Annesini meme kanserinden kaybettikten sonra babaannesinin yanına taşınan Madonna, babasının orada başkasıyla evlenmesi sonucu isyankar bir tutum gösterdi, fakat buna rağmen okuldaki başarısı en yüksek seviyedeydi. Liseyi bitirdikten sonra bale dersleri almaya başlayan Madonna, hocasının teşviki ile üniversiteyi terk edip dans alanında kariyer yapmak için cebindeki 35 dolar ile Newyork’a  yerleşti. Para kazanmak için Dunkin Donut’s’ta çalıştığını belirten Madonna sanatçıların yedek şarkıcısı ve dansçısı olarak çalışmaya başladı. Ünlü bir sanatçının dünya turnesinde tanışıp grup kuran Dan Gilroy, Madonna ikilisi, zamanla grubu dağıttılar ve Madonna eski erkek arkadaşıyla bir grup daha kurdu. Sonra kariyerine tek başına devam etmek istediğini fark eden Madonna, performanslarını izleyip etkilenen ‘Sire Records’ kurucusu ile tanıştı ve hayatı o noktada yükselişe geçti..

Kariyerindeki ilk single çalışmaları bile Bilboard’da ilklere girdi. Uzun zamanlar boyunca listenin zirvesinde seyreden Madonna bu süreçte çok zorlukla karşılaştı. Klip ve şarkılarının bazı kısımlarında cinsellik içermesi sebebiyle büyük bir çoğunluktan linç gördü. Eski zamanlarında para kazanmak için yaptığı çekimler ünlü olduğunda yayıldı ama Madonna bu süreçten de sağlıkla ayrıldı. Kilisenin baskısı altında kalmasına rağmen yükselişini devam ettirdi. Bir sürü şarkı ve filme imza attı.   

Birbirine Bağlı Çocukları İle Mutlu Bir Aile Hayatı Yaşıyor

2 evlilik yapan Madonna ilk eşi 1953’te Sean Penn’di. İkinci kocası Guyy Ritchie ile de anlaşmazlıklar yüzünden ayrıldı. ‘Evita’ adlı filmin çekimi sırasında hamile kalan Madonna 1996 yılında kızını, ikinci kocasından olan  oğlunu 2000’de beklenenden üç hafta önce kucağına aldı. 2006 yılındaki tur sırasında ‘Raisin Malawi’ fonuna katıldı, Malavi’yi ziyaret etti ve bir erkek çocuğunu evlat edindi. 2009 yılında bir kız çocuğu, 2017’de de ikiz kız kardeşleri evlat edindi.  

Zamanının Modaya Yön Veren Kraliçesiydi

Hepimiz onu dıştan taktığı sütyenler, dantel ya da balık ağı eldivenler ile biliyoruz. Kendisine has tarzı ile 1980’lerin modasında büyük bir etki yarattı. Tül etekler, boncuk halkalar, erkek kemerleri, bazı zamanlar maskülen tarzı, plastik takılar, haç kullanılan aksesuarlar, tozluk üzerine giydiği etekler ile klasik kalıplara uymayacağını belli etmişti. İşte bazı sahne kostümleri ile Madonna..

Madonna’nın Şuanki Tarzı ve Gençliğindeki Tarzı

Başarı Elde Etmekle Kalmayıp Ödülle Destekledi

Madonna zamanının kabul görmüş kalıplarını yıkarak birçok kitleyi kendisine hayran bırakmıştır. 80’lerdeki en çok konuşulan kadın olmasının sebebi moda tarzı haricinde göstermiş olduğu başarılardı. Çıkarttığı single çalışmaları ve albümler büyük ilgi görünce ardı ardına gelen ödüller de bitmek bilmedi. İşte Popun Kraliçesi Madonna’nın aldığı ödüller ve başarıları..

Rolling Stone dergisinin hazırladığı ‘Tüm Zamanların En Büyük 100 Sanatçısı’ listesinde 36. Sırada yer alan Madonna .‘Evita’ filminde canlandırdığı rol ile altın küre ödüllerinde  ‘Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu’  ödülüne layık görüldü. Yayınladığı albümler ile Grammy ödüllerini defalarca kazanan Madonna, Billboard tarafından ‘Tüm Zamanların En Çok Hasılatını Yapan Kadın Sanatçı’ ilan edildi. 

Madonna ‘Hot Dance Clup Songs’ listesinde 46 bir numara şarkıya sahip olarak bir Billboard listesinde en çok bir numaraya sahip sanatçı rekorunu kırdı.  VH1’in “Müzikteki En Güçlü 100 Kadın” listesinde zirveye yerleşti ve yıllardır da yerini koruyor. Time’ın “Son Yüzyılın En Güçlü 25 Kadını” listesinde yer alarak kendisini bir kez daha kanıtladı.

Madonna’yı diğer sanatçılardan ödül bakımından ayıran en büyük özellik ise 200 milyondan fazla satılan plaklarıyla ‘En Çok Satan Kadın Sanatçı’, ‘En Başarılı Kadın Solo’ vb. rekorlarla defalarca Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girmesidir.

Popun Kraliçesi Madonna’nın Genç Görünümünün Sırları

Yaşına rağmen genç görünümü ile Madonna

Madonna denince akla gelen ilk şeylerden biri de güzelliği ve genç görünümü. Sorulan sorulardan en bilineni ‘Madonna kaç yaşında?’ 62 yaşındaki başarılı sanatçı yaşına rağmen hepimizi büyüleyen genç görünümü ve güzelliği ile herkese taş çıkarıyor. Bunun sebebini daha erken yaşlarda cildine özen göstermeye bağlayan Madonna, rutininin vazgeçilmezlerini sevenleriyle de sık sık paylaşıyor.

Sabahları kırışıklık karşıtı serum ve nemlendirici krem kullanan Madonna, günlük makyajında maskara ve favori ürünü olan allığı tercih ediyor. Makyajını mutlaka temizleyen sanatçı, yine kırışıklık karşıtı bakım sütünü uyguluyor. 15 yaşından beri vejetaryen beslenen Madonna, cilt güzelliğini buna da bağlıyor.

Spor rutinini asla aksatmıyor. Vücudunun formda kalması ve selülit ile savaşmak için sporun önemini sürekli vurgulayıp kendi hayatına da yansıtıyor.   

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.