Türk Dizilerine Efsaneleri Kazandırdı: Burak Sağyaşar?

Son güncelleme:

Bu dönemin en sevilen dizilerinin yapımcısı olan Burak Sağyaşar, ekranlardaki iki büyük proje olan Teşkilat ile Maraşlı dizisini de büyük bir başarı ile yürütüyor. Bu hafta özel bölümü ile Atv ekranlarında izleyici karşısına çıkacak olan Maraşlı dizisi, yeni bölümlerine ilerleyen haftalarda devam edecek. Maraşlı dizisinin baş kahramanı başarılı oyuncu Burak Deniz’in Covid-19 hastalığına yakalanması üzerine çekimlerine ara vermek durumunda kalan Maraşlı dizisi adına, yapımcı Burak Sağyaşar sosyal medya üzerinden şu açıklamada bulundu: “Değerli izleyicilerimiz; değerli oyuncumuz Burak Deniz’in Covid-19 olması sebebi ile Maraşlı’nın çekimlerine bir süre ara verdik. Sağlığı iyi olan oyuncumuz evinde karantina sürecine devam etmektedir. Bu hafta oyuncularımız ve set ekibimizin sağlığı adına verdiğimiz 1 haftalık ara dolayısıyla ‘Maraşlı’ yeni bölümümüz yerine özel bölümüyle ekranda olacak. Bu zorlu süreçle mücadele verdiğimiz şu dönemde tüm hastalarımıza acil şifalar diliyoruz. Bizi destekleyen ve yalnız bırakmayan izleyicilerimize teşekkür ederiz, yeni bölümümüzle en kısa sürede görüşmek dileğiyle…” Bu açıklama ile Maraşlı dizisi hakkında üzücü bir haber veren Burak Sağyaşar, 11 Nisan Pazar günü Trt 1 ekranlarında yayınlanacak olan Teşkilat dizisi için de bir fragman yayınlayarak izleyicilere yeni bölümün haberini vermiş oldu. Bu iki büyük proje de dahil olmak üzere TIMS&B Productions ile ekranlarımıza gelen efsane projelerin yapımcısı Burak Sağyaşar kimdir?

TIMS&B Productions Kurucu Ortağı ve CEO Burak Sağyaşar.

Yapımcılık Kariyerinde Başarılı Bir Yükseliş Yaşamış Olan Burak Sağyaşar, Oyunculukta da Aynı Yükselişi Yakaladı.

Geçmişte izlediğimiz ve bir kült haline gelmiş birçok dizide izleyicilerin karşısına çıkan Burak Sağyaşar, son zamanlarda yapımcılıkta epey başarılı bir iş çıkarsa da oyunculuk alanında da sevilen projelere imza atmıştı. Barış Akarsu’nun başrolde olduğu sevilen aşk dizisi Yalancı Yarim’de yer alan Burak Sağyaşar, 2006 yılında yayınlanmış olan bu dizide konuk oyuncu olarak rol aldı. 2007 ve 2008 yıllarında da televizyon ekranlarında izlediğimiz başarılı yapımcı Burak Sağyaşar, bu kez Yemin adlı dizide Mahir karakterine can verdi. Daha sonrasında 2008 ile 2010 yılları arasında Star Tv ekranlarında yayınlanan Küçük Kadınlar dizisinde Utku rolü ile yer alan Burak Sağyaşar, bu dizideki rolü ile de beğenilen bir oyuncu oldu. 2010 yılından sonra da oyunculuk serüvenine devam eden başarılı yapımcı Burak Sağyaşar, Karadağlar isimli dizide Selahattin Karadağ karakteri ile yer aldı. Seslendirme için de Budala isimli yapımda yer alan Burak Sağyaşar, aynı yıl Sudan Bıkmış Balıklar adlı dizide başrol olarak yer aldı. Burak Sağyaşar’ı, Sudan Bıkmış Balıklar dizisinde Selim Tunçalp rolü ile izledik. TIMS&B Productions en iyi projelerinden biri olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde de oyuncu olarak yer alan Burak Sağyaşar, bu stüdyolarda gerçekleşen Muhteşem Yüzyıl çekimlerinde Hekim Pedro rolü ile izleyici karşısına çıktı. Son olarak 2014 yılında Saklı Kalan adlı dizide Ömer rolü ile yer alan Burak Sağyaşar, bu dizide de beğenilen bir oyunculuk performansı sergiledi.

Burak Sağyaşar’ın yapımcısı olduğu Maraşlı dizisinin afişi.

Bu Muhteşem Dizilerde Oyuncu Olarak Rol Alan ve Günümüzün En İyi Yapımcılarından Biri Olarak Kabul Edilen Burak Sağyaşar Kimdir?

29 Ekim 1987 yılında Adana’da bir ailenin tek çocuğu olarak dünyaya gözlerini açan başarılı yapımcı ve oyuncu Burak Sağyaşar, lise öğrenimine Lyceé de Piyer Loti isimli okulda başladı. Çocukluğu Ankara’da geçmiş olan Burak Sağyaşar, öğrenimi sürerken amatör olarak tiyatro ve müzik çalışmaları yürüterek küçük yaşlarda sahne performansı alanında kendini geliştirmeye başladı. Lise ve gençlik zamanları hep tiyatro ve oyunculuk alanında geçen Burak Sağyaşar, bu alanda ciddi başarılar da elde etti. Bir ekip ile birlikte tiyatro oyununu sergilemek üzere Kanada’ya giden Burak Sağyaşar, burada 800 kişilik bir salonda oyunculuk performansı sergileyerek büyük bir başarı elde etmiş oldu. Oyunculuk alanında azmi ve hevesi ile başarılı bir oyunculuk performansı sergilemiş olan Burak Sağyaşar, bu başarılarının karşılığı olarak lise öğrenimi aldığı sırada, Liselerarası En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

TIMS&B Productions’tan çıkmış olan Bir Zamanlar Çukurova dizisinin afişi.

Birçok Sanat Dalında Başarı Kazanmış Olan Yapımcı Burak Sağyaşar, Müzik Konusunda da Başarı Gösterdi.

Lyceé de Piyer Loti isimli Fransız lisesinde öğrenim gördüğü sırada ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınan başarılı yapımcı Burak Sağyaşar’ın mezun olduğu okul ise Lycée Français Pierre Loti oldu. Oyunculuktaki başarısı müzikte de büyük oranda göstermiş olan Burak Sağyaşar, amatör bir alternatif rock grubunda yer aldı. Roulette isimli bu grupta oldukça iyi bir performansa imza atan Burak Sağyaşar, perküsyon aletlerinin çoğunu çalabilmesinin yanında, bu amatör grupta baterist olarak yer aldı. Lycée Français Pierre Loti isimli okuldan mezun olmasının ardından Galatasaray Üniversitesi’nde Sosyoloji öğrenimi alan başarılı yapımcı Burak Sağyaşar, ilk oyunculuk deneyimini Nilgün Sağyaşar’ın yapımcısı olduğu bir dizi olan Yemin isimli yapım ile yaşadı. Star Tv ekranlarında yayınlanmış olan Küçük Kadınlar dizisinde Utku rolünü canlandıran Burak Sağyaşar, buradaki rolü ile oyunculuk performansını ekran başındaki izleyicilere tam anlamıyla tanıtmış oldu. Dil bilgisi konusunda da epey başarılı olan Burak Sağyaşar, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerine hakim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.