Türk-İş Sendikası 1 Mayıs Bildirisi Yayımladı, Sağlık Bakanı Koca Teşekkür Etti!

İşte Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasayonu’nun internet sitesi üzerinden ülkemizde hatta bütün dünyada büyük bir sorun teşkil eden Koronavirüs pandemisi nedeniyle hastalara yardımcı olmaya çalışan ‘sağlık çalışanları’nın emeklerine ithafen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için paylaştığı bildiride şu cümleler yer alıyor;

 

”Sevgili İşçiler,

Bugün 1 Mayıs

…..

Bu savaşın ön cephesinde yer alan sağlık emekçileri ve dünyanın hala işler durumda kalmasını sağlayan diğer tüm işkollarındaki emekçileri yer alıyor. Ön cephedeki savaşın kazanılması, geri cephedeki önlemlere de güçlü bir şekilde bağlıdır….

 

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay “Türk-İş Yönetim Kurulu olarak Taksim Anıtı’na çelenk bırakacağız. 1 Mayıs’ı bu yıl Kovid -19’a karşı özveriyle görev yapan tüm sağlık çalışanlarına atfederek yurt genelinde kutlayacağız. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de insan sağlığını tehdit eden salgın, çalışma yaşamını da olumsuz etkiliyor. Salgının ekonomiler üzerindeki bedelini maalesef çalışanlar ve dar gelirliler ödüyor. Bu süreçte dünya genelinde milyonlarca çalışan işsiz kalırken, milyonlarcası ise işini kaybetme riskiyle karşı karşıya. Böyle bir tablo sosyal devletin önemini bize bir kez daha göstermiştir. Şimdi işçinin, memurun, çiftçinin, esnafın, emeklinin, işsizin, yani toplumun geniş kesimlerinin taleplerinin karşılanması zamanıdır.”  açıklamasında bulundu.

 

Bunun üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Bu bildirinin sağlık çalışanlarına ithaf edildiğini ve teşekkürleri sunan bir açıklamada bulundu.

Ardından da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü böyle kutladı;

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.