Türkiye’de Corona Virüsten Ölen İlk Kişi Olarak Açıklandı, Gerçek Başka Çıktı!

İstanbul 50 yılı aşkın süredir eczacılık yapan 89 yaşındaki İhsan Giray önceki gün tedavi gördüğü hastanede vefat etti. İddialara göre Giray’ın ölüm nedeni corona virüsüne bağlı solunum yetmezliğiydi. Dün toprağa verilen eczacının yakınları iddiaları yalanladı. Cenaze törenine katılanların maske ve eldiven taktığı görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önceki gün yaptığı basın açıklamasında yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle Türkiye’de ilk ölümün gerçekleştiğini duyurdu. Hayatını kaybeden vatandaşın kimliği açıklanmazken sosyal medyada bir iddia ortaya çıktı. Beyoğlu’ndaki Melis Eczanesinin sahibi Ecz. İhsan Giray’ın yeni tip corona virüs nedeniyle ölen kişi olduğu iddia edildi.

 OĞLU CORONA VİRÜSTEN ÖLDÜ İDDİALARINI YALANDI

Eczacı İhsan Giray’ın doktor olan oğlu Serdar Giray, babasının corona virüs’ten dolayı öldüğü iddiasını yalanladı. Özel bir hastanede Genel Cerrah olarak görev yapan Op.Dr. Serdar Giray, kronik kalp hastası olan babasının ölüm nedeninin kalp damarlarının tıkanıklığına bağlı solunum yetmezliği olduğunu söyledi ve sözlerine ekledi; “Zaten yoğun bakımdaydı. Kimseyle teması yoktu. Babamın 5 çalışanının tamamı Türk’tü. Bu iddialar nereden çıkıyor bilmiyor. Sosyal medya çok kirli bir yer” dedi.

“YAKINIM HAKKINDA İNTERNETTE ÇIKAN HABERLER TAMAMEN YALAN”

Eczacı ihsan Giray’ın cenaze törenine katılan yakınları sosyal medyada çıkan haberleri yalanladı. Yakınları Giray’ın zatürreden öldüğünü ve ölümünün corona virüs ile bir ilgisinin olmadığını belirtti. Giray’ın yakını olduğunu söyleyen Mecit isimli şahıs, “Yakınım hakkında internette çıkan haberler tamamen yalan. Sadece denk gelmesi. Yaşı da tutmuyor zaten Bakanın açıkladığı yaş 89, rahmetli 90 yaşındaydı. Bu zamanlarda herkesi sorumluluk sahibi olmaya çağırıyorum. Ölüm sebebi zatürre, 8 gün yattı. İnternette yayınlanan haber asparagas. 90 yaşında denk gelmiş, sadece eczacı. Yalan haber” dedi.

CORONA VİRÜSTEN ÖLDÜĞÜ İDDİA EDİLEN ECZACI TOPRAĞA VERİLDİ
Eczacı İhsan Giray dün  Zincirlikuyu Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. Giray’ın yakınlarının cami ile mezarlıkta maske ve eldiven takarak önlem aldığı görüldü.

ECZANENİN ÖNÜNDE FOTOĞRAF ÇEKEN VATANDAŞLAR DİKKAT ÇEKTİ
Sosyal medyadaki iddiaları duyan bazı vatandaşlar Giray’ın Beyoğlu’ndaki eczanesinin önüne gelerek fotoğraf çekti. Giray’ı yıllardır tanıdığını söyleyen esnaf arkadaşı, “Çok iyi insandı ben tanıyordum. Yalan söylüyorlar corona virüsten ölmedi” şeklinde konuştu.

 

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.