Türkiye’de Girilmesi Kesinlikle Yasak Olan Yerler!!

PLUTON’UN KAPISI

Ölüm Tanrısı Plüton’a atanmış yerdir. Antik tarihçi Stragon bir keresinde burayı ziyaretinde içeri giren her hayvanın anında öldüğünü söylemiştir. 1965’te keşfedilen kapı hakkındaki efsanelerinin şehir efsanesinden fazlası olduğu olduğu düşünülüyor. Bilim insanları buradaki karbondioksit yoğunluğunu ölçtüklerinde gündüz güneşin gaz dağıttığını gece sıcaklık düşüp karbondioksit havadan daha ağır olduğunda da karbondioksitin yere çöküp ölümcül göl oluşturduğunu farkettiler. Şafak vaktinde zeminin 40 cm üzerindeki havada karbondioksit oranı yüzde 35’i buluyor. Bu da hayvanları hatta insanları bir kaç dakikada öldürmeye yetiyor.

İMRALI ADASI

1990’da Kenya’da yakalanadıktan sonra getirildiği zamandan bu yana Pkk elebaşı terörist Abdullah Öcalan İmralı Ovası’nda bulunuyor.Bu ada, 700 komando 34 infaz koruma memuru ve koruma dönüşümlü olarak görev yapıyor. Ada üzerinden sivil helikopter geçemiyor. Özel bir mertebede olmadığınız sürece hayatınız boyunca asla bu adaya giremezsiniz.

KOZMİK ODA

Devletin en önemli sırlarının bulunduğu yer. Ülke için önemli olan isimlerin nasıl nerede korunacağı burada saklanıyor. Mühürlü kozmik oda kapısı yüz ve parmak izleri ile 17 haneli şifrelerle kilitli tutuluyor. Olası bir savaşta devlet büyüklerinden iş adamlarına kadar ülke için önemli olan isimlerin nasıl ve nerede korunacağına dair planlar bulunuyor. Buraya sayılı insanlar girebiliyor ve giren kişilere çok özel bir kart veriliyor, ilgili personele imza karşılığı verilip okunduktan sonra yine imza karşılığı geri alınıyor.

İNCİRLİK HAVAÜSSÜ

Adana ili sınırları içerisinde şehir merkezine yaklaşık 13 km mesafede bulunuyor. İnşaasına türkiyenin Nato üyeliğinden 1 yıl önce 1651’de başlanan üs, 1954 yılında açıldı. 2500 Amerikan askeri bulunuyor. Nato için önemli olduğundan ciddi şekilde korunuyor. Yeraltı depolama tesislerinde 50 adet B-61 hidrojen bombaları bulunuyor. Bu üssün yanında ülkemizde 40 üs daha bulunuyor.

KÜRECİK KALKANI

2012’de Malatya’nın Kürecik ilçesinde kurulan bu yer Amerika ve İsrail için de çok önemli bir yere sahip. İsrail’in balistik füze savunmaları için önem arz ediyor. Kurulan radar Rusya ve İran’ın büyük tepkisini çekmişti.

KİSECİK ÜSSÜ

Türkiye’nin Nato kapsamındaki üssü. Diğerlerine göre çok farklı bir yerde bulunur. Suriye sınırına 0 olan bu üsse yaya ve ya araçla girmek mümkün değildir. Çünkü bu üs 1740 m yüksekliğindeki Avonos dağının zirvesindedir. Gizli askeri üste Suriye’nin izlendiği tahmin ediliyor.

SAĞIR ODA

Türkiye’nin en gizli konularının konuşulduğu olağanüstü yöntemlerle korunan yer. Dışarıdan dinlemenin asla yolu yok. Cihaz sokulursa belki. Camlarda ve perdelerde de ses engelleyici var, duvarlar, tavanlar ses geçirmeyen boya ile boyalı.

TARSUS ESRARENGİZ KAZI

Kırmızı ve gizemi ev olarak bilinen evde gizli kazı çalışması yapıldı. Kırmızı evin sahipleri ortaya çıkmadı. Google haritalarda bile burası gizlenmiştir. Yetkililer geçtiğimiz dönemde bu alanı tamamen kapattı. Bir polisin buradaki kazı nedeniyle öldüğü haberleri çıktı.

BAŞKOMUTANLIK SIĞINAĞI

Savaş sırasında Cumhurbaşkanı, Genelkurmay gibi kişiler buraya girip saklanabilir. Ankara’da yer altında inşa edilmiştir. Dışı 60cm beton 70 cm tuğla 90 cm sıkıştırılmış toprak. Dünyanın her yeriyle iletişime izin verilir. Bahçesinde 2 tane helikopter bulunuyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.