Türkiye’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

  1. Şirince Köyü

İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı olan Şirince Köyü, yaz kış tercih edilen turistik alanlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de 19.yy.da bir Rum kasabası olan bu köyde şarap üretimi yapılmaktaydı. Aynı şekilde tütün ve zeytinciliğe kadar dayanan bir ekonomik yapısı da bulunuyordu. Yaz mevsiminde mükemmel havasını alabilmek için kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

  1. Datça

Yazın gezmeye doyamayacağınız yerlerden birisi olarak karşımıza çıkan Datça, özellikle temiz suyuyla herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor. Muğla iline bağlı ve sakinlik isteyen kişiler için Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken yerler içerisinde.

  1. Saklıkent

Fethiye’ye ortalama 45 km uzaklıkta bulunan bu kanyon görülmesi gereken turistik alanlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Tertemiz havası ve suyunun berrak bir görünüme sahip olması sayesinde mükemmel bir dinginlik de sizi bekliyor olacak.

  1. Kapadokya

Bir dönemler Hıristiyanlar için sığınma noktası haline gelen Kapadokya, son dönemlerde turistik olan mekanlardan birisi haline geldi. Büyüleyici güzelliği ile her yıl on binlerce turist ağırlamaya da devam eden bu yer kesinlikle gezilmesi gereken alanlardan birisi.

  1. Balıklıgöl

Şanlıurfa’da yer alan Balıklıgöl, pek çok efsaneyi de bünyesinde barındıran bir yer. Balıkların suyun üzerinden de görülmesi ise adeta bir görsel şölen sunuyor. Gidilmesi tavsiye edilen yerlerden birisi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.