Türkiye’de Otostop

Otostop Ülkemizde aman oğlum,aman kızım yollarda böbreklerinizi çalarlar temalı bir oluşum olarak yıllarca hep korktuk. Ama gençlik yıllarında çılgınlık için herkesin denediği korkulacak konuların azaldığı ve eğlencenin tadının çıkartıldığı bir aktiviteye dönüşmeye başlar.

Türkiye‘yi baştan başa otostopla dolaşanlar günden güne çoğalır hatta bununla ilgili uygulamalar bile yapılmaya başlanır.Yollar artık korkutucu değil kolay ve insanların sosyalleştiği bir mecraya dönüşüyor. İnsanlar sosyal olmak ve birebir iletişim kurmak için bile bu şekilde yolculuk yapmayı seçiyor. Hem uzun yol gideceklere yol arkadaşı hemde o bölgeye ulaşmak isteyen otostopçular için mükemmel bir çözüm oluyor.

Otostop tek bi veya bir kaç kişi ile çekmek önemli püf noktalarını bilmek kendi güvenliğinizi sağlamak çok önemli.Türkiye genel olarak misafir perver ve yardımlaşmayı seven bir millet olan insanlarımız yolda kalanları her zaman yardım ederler. Ancak tehlikeleri de minimum indirmek için bazı yöntemler bulunmakta

  • Aracın plakası mutlaka fotoğraflanıp ya uygulamalar yoluyla ya da güvendiğiniz bir kişiye göndererek ilk önemi alabilirsiniz.
  • Kendiniz hakkında çok fazla bilgi paylaşmamaya özen gösterin.
  • Güvensiz veya tedirgin hissederseniz araçta çok fazla kalmayın
  • Mutlaka ACİL durum sinyali için telefonu hazır bulundurun

Bunlar başınıza gelmez umarım ama ihtimaller dahilinde kendinizi güvence altına alın pek fazla bu konuda suç bulunmamakta yani özgürce yolculuklar yapabilirsiniz.Gerçekten çok eğlenceli bir etkinlik için  bir sürü mükemmel rota oluşturabilir Türkiye’yi gezerken aynı zamanda ulaşımı da keyifli ve macera dolu hale getirebilirsiniz.Bence Koşun toplayın sırt çantasını çıkın yollara .

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.