Türkiye’de Sonu Geliyor mu?

Evet, mevsim geliyor yavaş yavaş herkes bu yolda ilerliyor altın fiyatları yükselmeye devam ettikçe sonuçlar ne olacak merak ediyoruz. Beyaz düşler gerçek olacak mı dersiniz.

Türkiye ve aslında dünya çapında evlenme oranları düşüyor. Özellikle ülkemizde giderek azalan şeyler biri mutlu aileler yok oluyor kimse evlenmiyor. Yaşlılara sorsak bu gençler avare o yüzden evlenmiyor diyebilirler ancak durum tamda öyle değil insanlar evlenmek çok zor bir hal aldı düğün veya bir ev kurmanın çok zor olduğu işsizlikten dolayı bunu istemediklerini dile getiriyorlar.

TÜİK, ilk evlilik yaşı ortalamasına ilişkin en son 2018 verilerini paylaştı. Buna göre kadınlarda ilk evlilik ortalama 24,8 yaşında olurken, erkeklerde ise 27,8 olarak kayda geçti. Aynı zamanda Türkiye’de insanların giderek geç evlendiği gözlemleniyor. İlk evlilik yaşı son 17 yılda ortalama yaklaşık 2 yaş arttı Evlilik yaşında TÜİK verilerinin başladığı 2001 yılından bu yana önemli bir artış da gözlemlenebiliyor. 2001 yılında kadınlarda ortalama ilk evlilik yaşı 22,7 iken, 2018 yılında bu sayı 2,1 artarak 24,8’e ulaşıyor. Bir dönem artmış gibi olsa da artık evlenmiyorlar.

Düğün ve altın parasından kurtulursak birde güzel işler bulunursa herkes evlenecek galiba ya da evlenmezler bilmiyorum ama ülkemiz bu kadar severken azalması beni üzdü lütfen evlenin 🙂

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.