Türkiye’deki Kovid-19 Vaka Sayısı İtalya’yı Geçti!

Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs’te Türkiye’deki vaka sayısı her geçen gün hızla artmaya devam ediyor.Türkiye, 20 günde 10 bini geçen  vaka sayısı ile İtalya’yı geride bırakttı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 30 Mart itibariyle koronavirüs vaka sayısının 10 bini geçtiğini açıkladı. Türkiye’de kovid-19 kaynaklı hayatını kaybedenlerin sayısı ise 168’e yükseldi. 

Başta Avrupa olmak üzere koronavirüs hızla can alamaya devam ederken, virüsten en çok etkilenen ülkelerin başında İtalya, İspanya Ve Fransa geliyor. Türkiye’de 11 Mart’ta ilk koronavirüs vakasının  görülmesinin ardından, 20 gün içerisinde vaka sayısının 10.827’ye ulaşmasıyla dünyada bu rakama en hızlı ulaşan ülke olduğu öne sürüldü.

Konu ile ilgili olarak Türkiye’de Sağlık Bakanlığı ve tüm dünyadaki vakaları anlık güncelleyen ABD merkezli Johns Hopkins Üniversitesi’nin veri tabanına göre ABD, İran, Güney Kore, Almanya, İspanya, İtalya ve Fransa gibi salgının en etkili olduğu ülkelerde ilk 10 gün içerisinde vaka sayısının en fazla arttığı ülke Türkiye olarak belirlendi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.