Türkiye’den Balkan Ülkelerine Tıbbı Malzeme Yardımı! İlk Durak Sırbistan..

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye, Balkan ülkelerine tıbbı malzeme yardımında bulunmaya başladı. Ankara’dan havalanan askeri kargo uçağı,  Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Bosna-Hersek ve Kosova’ya tıbbı yardım malzemeleri ulaştıracak.

Türkiye koronavirüs ile mücadele kapsamında, yardım talebinde bulunan 5 Balkan Ülkesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla tıbbı yardım malzemesi gönderdi. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan içerisinde maskei tulum ve hızlı tanı kiti bulunan malzemeler, Etimesgut Askeri Havalimanı’ndan A400M tipi kargo uçağına yüklenerek yola çıktı.

İlk olarak Sırbistan’a gidecek uçaktaki yardım malzemelerinin üzerine, gönderilen ülke dillerinde ve Türkçe, Mevlana’nın, “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.” sözlerine yer verildi.

Türkiye, geçen hafta da İtalya ve İspanya’ya tıbbi yardımda bulunmuştu.

SIRBİSTAN’A İNDİ

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada koronavirüs ile mücadele kapsamında yardım talebinde bulunan 5 Balkan Ülkesinden biri olan Sırbistan’a TSK’ya ait yardım uçağı indi. Uçak ve görevli personeli Sırbistan Savunma Bakanı Aleksander Vulin ve Bakan Yardımcısı M.Rankovi karşıladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.