Türkiye’nin Araba Satış Platformu Sahibinden Ne Kadar Güvenilir ?

Son güncelleme:
İkinci El Araç Fiyatları

İkinci El Araç Almak..

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle otomobil ve taşıtlarda piyasada dalgalanmalar olduğunu görüyoruz. Bu durumla ilgili uzmanlar  açıklamayı şu şekilde yaptılar :“Ben eylül ya da ekim aylarında bir stabil rakama oturacağına inanıyorum. Belki bugünkü fiyatında kalacak. Bundan sonra artmaya devam edenler yine bu fiyatlara geri dönecek. Şu anda en büyük sıkıntımız otomobil bayilerinde sıfır araç olmaması sebebiyle insanların ikinci ele yönelmesi. İkinci el aracın da vatandaşın istediği gibi bulamamasıdır.”  Piyasa sebebiyle ilgili görüşleri aktaran uzman görüşlere istinaden  2 el veya sıfır araç alma konusunda kesin karar vermeden önce bu kriz durumunun biraz geçmesini beklememiz gerektiğinine dair tavsiyeler veriliyor. Peki en çok kullanmış olduğumuz sahibinden.com sitesi güvenilir mi? Sorusu insanlar tarafından tartışılıyor. Tabiki birçok site üzerinden ürünlere yaptığımız fiyat karşılaştırmasını aynı şekilde araçlarda da yapılıyor.

Sahibinden.com ‘da Güvenli Alışverişin İpuçları:

  • ” Tanımadığımız kişilere kesinlikle para göndermeyin.”
  • ” T.C kimlik numarası ve cep telefonu numaraları aracılığıyla yapılması talep edilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.
  • ”Alacağınız veya kiralayacağınız konutu görmeden, hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin.”
  • ”Konutu görmenizin ardından ön ödeme gerçekleştirmeniz halinde yapmış olduğumuz ödemeyi gösteren banka dekontu veya imzalı bir belgenizin olmasına özen gösterin”
  • ”Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde sahibinden.com‘un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.” şeklinde güvenlik temel ilkesi adı altında talimatlar söz konusudur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.