Türkiye’nin En Zarif Kadını: Çağla Şıkel

Bu zamana kadar elde ettiği başarılar ve samimiyeti ile gönlümüzde taht kuran Çağla Şıkel‘in ekranlardaki eğlenceli serüvenine bir bütün olarak bakalım.

Türkiye güzeli Çağla Şıkel.

Güzel manken, balerin, oyuncu ve aynı zamanda sunucu Çağla Şıkel, 2 Ocak 1979’da dünyaya gözlerini açtı. İstanbul’da sıcak bir yuvaya neşe kaynağı olarak gelen Şıkel’in annesi Asuman Şıkel, Çerkes kökenlerine de sahip bir Adanalıydı ve ev hanımlığı yapıyordu. Babası Hüseyin Şıkel ise mali müşavir idi ve Memleketi Kars olan bir Azerbaycanlıydı. Çağla Şıkel, ailenin ikinci çocuğu oldu. Şıkel’in Berna adında da bir ablası bulunuyor. Çağla Şıkel, ilköğretim hayatına Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu’nda başladı ve ailesinin desteği ile, ilkokul dördüncü sınıftayken bale eğitimi almaya başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvar’ında eğitim alan Çağla Şıkel’in balerinlik kariyeri bu şekilde başlamış oldu. Şıkel, ilkokulu bitirip ortaokula geçtiğinde, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında gitti ve burada ortaokul eğitimini tamamladı. Çağla Şıkel, lise öğrenimini de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda bitirdi. Şıkel, lise eğitiminin ardından lisans eğitimine de yine bu üniversitede başladı ve 1999 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi’nden mezun oldu.

Çağla Şıkel’in çocukluğundan bir kare.

Çağla Şıkel’in oyunculuk kariyeri, daha üniversite yıllarındayken başladı. Şıkel, 1996 yılında Odessia adlı sinema filminde rol aldı. Daha sonra, Çağla Şıkel’in hayatını tümüyle değiştirecek bir başarı gerçekleşti. Güzel manken 1997 yılında Miss Turkey adlı güzellik yarışmasında birinciliğe layık görüldü. Bu ödül sonrası, aynı yıl Avrupa Güzeli (Europe’s Queen of Beauty) seçileceği Miss World güzellik yarışmasına katılmak için Seyşel Adalarına gitti ve burada ve dünya dördüncüsü olarak ödül aldı. Modellik serüveni bu başarılar ile başlayan Çağla Şıkel, uluslararası olarak modellik yapmaya başladı. Şıkel, 1997 yılından 2003 yılına kadar Fransa, ABD, Almanya, Çin, Rusya, Yunanistan,  İsviçre ve Mısır’da defilelere çıktı.

Çağla Şıkel, Miss Turkey güzellik yarışmasında.

Çağla Şıkel, 2000 yılında yayınlanan Zehirli Çiçek adlı dizideki Nazan karakteri ile ilk dizi oyunculuğu deneyimini yaşadı. 2004 yılına geldiğimizde ise, tüm Türkiye’nin sevilerek izlenen ve ekranlara kilitlendiği Cennet Mahallesi dizisinin baş rollerinden biriydi Çağla Şıkel. Show Tv’de yayımlanan bu komedi türündeki dizi, 2004’ten 2007 tarihine kadar ekranlarımızı süsledi. Günümüzde halen internetteki platformlardan izlenen bu dizi, 119 bölüm boyunca televizyon ekranlarında yayınlandı. Dizi, İstanbul’un kenar mahallelerinden biri olan Cennet Mahallesi adlı semtteki romanların eğlenceli hayatını konu alıyordu. Dizide iki aşık bulunmaktadır. Bunlardan biri Çağla Şıkel’in can verdiği güzeller güzeli ve iyi kalpli bir dansöz olan, Sultan’dır. Diğeri ise, Alişan‘ın canlandırdığı, etkileyici bir sese sahip olan kemancı Ferhat’tır. Fakat bu birbirine çok yakışan ve gözü birbirlerinden başkasını görmeyen samimi aşıklar, bir türlü kavuşamaz. Çünkü Sultan ve Ferhat‘ın aileleri birbirlerine uzun yıllardır kin beslemektedir. Bu düşmanlık, Sultan ile Ferhat’a rahat nefes aldırmaz, aileler her seferinde bu aşıkların evlenmesine mani olurlar. Dizide daha önceden birbirlerine aşık fakat bir şekilde birbirlerine düşman olmuş iki aşık da bulunur aynı zamanda. Bunlar ise dansöz Sultan’ın bohçacı annesi Pembe ile Kemancı Ferhat’ın zurnacı Yunus’tur. Onlar da kendi kızı ve oğlunun kaderini paylaşmaktadırlar. Bu düşman iki aile, Pembe ile Yunus’un da kavuşmasına mani olmuştur. Bütün zorluklara ve engellere rağmen Sultan ile Ferhat müthiş bir plan yaparak, dizinin 100. bölümünde nihayet evlenirler. Fakat bu aşıkların sonu ne yazık ki mutlu bitmez. Sultan ile Ferhat’ın Papatya isimli bir bebekleri olur, Sultan bu bebeği bir bankada dünyaya getirir. Ferhat ise ne yazık ki büyük bir hata yaparak çok içkiliyken Sultan’ı aldatır, daha sonra Almanya’ya kaçar ve çiftin aşkları sona erer. Cennet Mahallesi dizisinin daha sonra 2008 yılında Görgüsüzler adlı bir devam dizisi de yayınlandı fakat bu dizi aynı yıl ekranlara veda etti.

Cennet Mahallesi adlı diziden Sultan karakteri.

Çağla Şıkel, aynı yıl yine bir popüler komedi dizisi olan Avrupa Yakası‘nda rol aldı. Melek isimli karakter ile Avrupa Yakası’na giriş yapan Çağla Şıkel, bu dizide konuk oyuncu olarak yer aldı. Dizideki rolü ise, Şahika’nın antika eksperi arkadaşı Melek karakterini canlandırmaktı. Melek ile Cem tanışınca, Cem, Melek’in güzelliği karşısında çok etkilendi ve Melek’in hisleri de Cem’e karşılıklıydı, böylece birbirlerinden hoşlandılar. Aslı’nın da Melek’i güzelliği karşısında yaşadığı bazı duygular vardı. Aslı’nın, Melek’e karşı kıskançlık beslemesi kaçınılmaz oldu. Melek’in güzelliği karşısında kendisini beğenmemeye başlayan ve ne yapacağını şaşıran Aslı, soluğu estetik cerrahta alır. Dizideki bölümler ilerledikçe Cem ile Melek’in ilişkisi de ilerler ve Aslı da bu çifte karşı giderek daha da artan bir kıskançlık ile karşı karşıya kalır. Avrupa Yakası’ndaki bu kısa rolüyle diziye renk katan güzel oyuncunun ekranlardaki yolculuğu, bu diziden sonra da devam etti. Güzel manken, 2018 yılında Star Tv’de yayınlanan Jet Sosyete adlı komedi dizisinde de konuk oyuncu olarak kendisini oynadı.

Avrupa Yakası’ndaki karakteri ile Çağla Şıkel.

Çağla Şıkel, sunuculuğu ile de bize kendisini hayran bırakan bir diksiyona sahip. İlk olarak, o zamanlar evli olduğu Emre Altuğ ile birlikte Aile Boyu adlı yarışma programını sunuyordu. 2010 ve 2011 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan program Amerika ekranlarında sunulan Family Freud yarışmasından esinlenerek ülkemize uyarlanmış. Bu programdan önce ise, aynı formatta olan 1998 yılında yayınlanan Aileler Yarışıyor ve 1992 yılında yayınlanan Süper aile isimleri ile bu yarışmayı televizyonlarda izledik. Yarışma ise şu konsept ile sunuluyordu; yarışmaya aileler katılıyordu ve bu aileler 50 vatandaşa sorulan çeşitli soruların cevaplarından en popüler olanları tahmin etmeye çalışıyorlardı. Bu mantıkla en fazla puanı alan aile ise, yarışmayı kazanmış oluyordu.

Aile boyu yarışmasının sunucusu Çağla Şıkel.

Çağla Şıkel’in daha sonrasında sunuculuğun yaptığı programlar ise Şehirler Yarışıyor, İlle de Roman Olsun, 2013 yılında yayınlanan Her Şey Dahil, bir yarışma programı olan Tabu, 2015 yılında ekranlarda izlediğimiz Kız Tarafı Erkek Tarafı, 2017 yılında izlediğimiz Ben Söylerim, 2018’den beri yayınlanan Çağla ile Yeni Bir Gün ile bu yıl yayınlanmaya başlayan ve halen izlediğimiz Hepsi Benim adlı programlar oldu.

Model, sunucu ve oyunculuk başarıları ile Çağla Şıkel.

Çağla Şıkel, sunuculuk ve oyunculuk başarılarının yanında bazı sanatçıların şarkıları için çektiği kliplerde de rol aldı. Bunlardan bazıları ise, Yaşar’ın 1996 yılında yaptığı Onun Vedası adlı klip, 1998′ de Emel Müftüoğlu’nun Çiçeklendim şarkısına çekilen klip, yine aynı yıl, Çelik’in Benimle Evlenir Misin? şarkısına çektiği klibi ve son olarak rol arkadaşı Alişan’ın 2016 yılında Ölümsüz Aşklar şarkısı için çtekilen klip oldu.

Çağla Şıkel, YouTube kanalındaki birbirinden farklı içerikler ile geniş bir izleyici kitlesine sahip.

Güzel mankenin ayrıca 1.25 milyon aboneden oluşan bir YouTube kanalı da var. Bu kanalda ise Kendin Yap, Anne Çocuk, Güzellik ve Moda, Spor & Yaşam & Bakım, Ünlü Konuklarla Challengelar, Saç Bakım Önerileri, Makyaj Tüyoları, Cilt Bakımı ve oğulları Uzay ve Kuzey ile maceralarını konu alan ve birçok kitleye fikir sağlayan birbirinden yararlı videosu bulunuyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.