Türkiye’nin Robin Hoodları…

Son güncelleme:

Robin Hood, aslında değişik bir kahramandır kendisi zenginden çalıp fakire yardım eden bir öyküsü vardır. Aslında şuan ki Robin Hood,lar bunu yapmak yerine bazen bir kampanya ya da bir dernekle bunu sağlaya biliyorlar.

Peki ülkemizde en bilinen Robin Hoodlar kimler neler yapıyorlar onlardan bahsedelim çünkü bazen bazı insanlar gerçekten çaresiz kaldıklarında bir sonuç yolu aramaya başlarlar. O Zaman belki bu metin biraz fayda sağlar ve ulaşabilecekleri bir yer bulmalarına yardımcı olabilir. Bizde kendi Robin Hoodluk görevimizi bu şekilde tamamlayabiliriz.

Ahbap Haluk levent tarafından kurulan gün geçtikçe büyüme gösteren tamamen yardımlaşma amacıyla kurulmuş her bölgede temsilcileri olan bir kuruluş biraz araştırma yaparsanız üye olabilir sizde Robin Hood olabilir veya ihtiyacınız olan şeyi talep edebilirsiniz. Âmâ gerçekten yardıma ihtiyacınız olup olmadığını mutlaka inceliyorlar.

Son Yıllarda artık kimseye güvenmeyen insanlar dernekler ve başkaları arayıcılığıyla bir destek sağlamak yerine kendisi hayatlara dokunmayı seviyor. Yalnız Robin Hoodlar diyebiliriz. Medya gördüğümüz bakkal borçlarını ödeyen belli bölgelerdeki durumu kötü ailelere yardım eden insanlar bulunmakta. Gerçekten yok mu oldu yardımlaşma derken bizi şaşırtan insanların olması gerçekten güzel.

Toplum gönülleri gibi değişik projeler için çalışan kuruluşlarımızda bulunmakta aynı konularda okullarda ya da eğitim alanlarında farklı yapılarda karşımıza çıkıp gençlerin birbirlerine ve diğer insanlara sağlanan farklılık ve desteği içermektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.