Türklerin Amerika Macerasında Şaşkına Döndüğü Durumlar

Son güncelleme:

Dünyada binlerce kültür var. Yaşadığımız yer davranışlarımızı, hareketlerimizi hatta hayata bakış açımızı bile etkiliyor. Farklı kültürle karşılaşınca hiç görmediğiniz tablolar gelebilir önümüze haliyle.

Amerika’ya gidip bu farklı tabloları gören Türklerden gelen şok edici olayları inceleyelim o halde.

Her yerde geyik ve ceylan sürüsü var

Amerika’da geyik görmek

Amerika’da her yerde geyik ya da ceylan sürüsüne rastlayabilirsiniz. Bir süre sonra bunu normal karşılıyorsunuz ancak Türkiye’den gelip ilk kez görenler için fazlasıyla şaşırtıcı bir durum bu.

Amerika’da kredi kartı kullanırken şifre sorulmuyor

Amerika’da kredi kartı kullanmak

Amerika’da alışveriş yapmak için bir işletmeye gittiğinizde kartınızı uzatınca sizden şifre istenmiyor. Herhangi şifre ya da pin kodu istenmediği için kredi kartı taşımak riskli bir durum. Kartınızı iyi korumalı ya da kartınızda yüksek miktarda para bulundurmamalısınız.

Amerika’da günün her saati kahve içiliyor

Amerika’da kahve kültürü

Türkler için çay ne ise Amerika için de kahve o. Günün her saati elinde kahve yudumlayan insanlar görebilirsiniz. Dünya üzerinde en çok kahve içen ülkenin Amerika olması şaşırtmıyor bu durumda.

Alkollü mekanlarda yaş sınırı 21

Amerika’da yaş sınırı

Türkiye’nin aksine Amerika’da çoğu alkollü yerde yaş sınırı 21. Eğer ben 18 yaşını geçtim bana karışamazsınız gibi bir düşüncedeyseniz Amerika’da bu düşünceyi bırakmalısınız.

Tuvaletler Farklı

Amerika’da tuvaletler

Amerika’da tuvaletlerin içindeki su yarıya kadar dolu oluyor ve tuvalet kapılarının altı da üstü de boşluk. Kapı tıklamaya gerek kalmadan içeride birinin olup olmadığını rahatça anlayabiliyorsunuz bu sayede.. Bir diğer gariplik ise tuvaletlerde taharet musluğu bulunmuyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.