Tüyleri Diken Diken Eden Sır Dolu Olay! Anne Ve Bebeğinin Birbirinden Ayrı Yapılan Mezarları Her Seferinde Yeniden Birleşti

Yıllardır efsane olarak anlatılan hikayeler hayatımızın bir bölümünde karşımıza çıkmıştır. Kimi filmlere konu oldu, kimi şehir efsanesi olarak kalmaya devam etti.  Fakat bazı hikayeler duyduğumuz andan itibaren tüylerimizi diken diken eder ve ürkütür.  İşte ayrı ayrı gömülüp her seferinde birleşen anne-bebeğin mezarının ilginç ve ürkütücü hikayesi!

Issız Cuma Mezarlığı’nda birleşen anne ve bebeği

Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Seyvan ve Çakıroba Köyleri arasında bulunan bir cami mezarlığında yaşanan bir olay duyan herkesin tüylerini ürpertti. Adının ‘Issız Cuma’ cami mezarlığında yaşandığı söylenen sır dolu olay çok uzun yıllar önce gerçekleşmiş ürkütücü bir hikaye. 1335 yılında yapılan caminin etrafında başka bir yapı bulunmadığı için ‘ıssız’ adı verilen caminin avlusunda ise bir mezarlık bulunuyor. Bu mezarlık ise 680 yılı aşkın.

Tüyleri diken diken eden sır dolu olay! Anne ve bebeğinin birbirinden ayrı yapılan mezarları her seferinde yeniden birleşti

Bu mezarlığa defnedilen bir anne ve bebeğin, ilginç bir hikayesi var. Anne ve bebeğinin birbirinden ayrı yapılan mezarları, tanıklara göre her seferinde yeniden birleşmiş.

52 yıl önce bir kız bebek dünyaya getiren Hatice E. , doğun ardından yaşamını yitirirken ‘Ayşe’ adını verdiği bebekte kısa bir süre sonra hayata gözlerini yumar.

Ayşe bebek, annesinin bulunduğu mezarlığa defnedilir fakat birkaç gün sonra ziyaret için giden yakınları gözlerine inanamaz. Mezarların birleştiğini gören yakınlar, mezarları ayırır fakat tekrar ziyarete geldiklerinde yine birleşmiş olduğunu görürler.

Bu olay birkaç kez tekrarlandıktan sonra, yakınları anne ve kızın mezarlarını olduğu şekilde bırakmaya karar verirler. Mezarlığı ziyaret edenler de bu ilginç olay karşısında şaşkına dönüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.