Uçak Kazasında Yaşamını Yitiren Ünlüler

En güvenli ulaşım aracının uçak olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki gerçekten o kadar da güvenilir mi? Uçak kazasında yaşamını yitiren kişilerin gün geçtikçe arttığını da görmekteyiz. Aslında uçağın en güvenilir olan taşıt olduğu da yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmış. Uçak kazalarının sebepleri arasında insan hatası da yer almakta. Ayrıca uçak bakımlarının ihmal edilmesi de uçak kazalarına sebebiyet veriyor. Bunun gibi ihmallerin helikopter ve uçak kazalarına sebep olduğu bilinmekte. Geçtiğimiz günlerde yaşamını yitirmiş olan Kobe Bryant, helikopterdeki erken ölümünden dolayı hepimizi üzmüştü. Onunla aynı kaderi paylaşan daha birçok ünlü de var. Gelin uçak kazasında yaşamını yitiren o ünlülere bakalım.

  • Mike Stefanik

Yarış pilotçusu olan ve pek çok ödüle sahip olan Stefanik, geçirmiş olduğu uçak kazası sonucunda 61 yaşında hayata veda etmişti.

  • Chris Cline

Bahamalar’ da düşen bir uçağın içerisinde ölü olarak bulunan milyarder sanayici yine bir uçak kazası sonucunda ölmüş olan ünlüler arasında yer alıyor.

  • Gabriel Diniz

Besteleri ve şarkılarıyla ününü toplamış olan Brezilyalı sanatçı, geçirmiş olduğu uçak kazası sonucunda hayatını kaybetmişti.

  • Felipe Camiroagal

Şilili TV şovmeni olan Camiroagal, uçağın kuvvetli rüzgara karşı dayanamaması ve düşmesinden dolayı ölmüştü.

  • Fatma Ceren Necipoğlu

1 Haziran 2009 tarihinde hayatını kaybeden Necipoğlu, dünyaca tanınmış olan bir arp sanatçısıydı.

  • Muhsin Yazıcıoğlu

25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazasında hayatını kaybeden Yazıcıoğlu, Büyük Birlik Partisi’nin Genel Başkanıydı.

Aktör William Gardner, Fransız aktris Marie Soleil Tougas, boks şampiyonu Joseph LaMotta gibi ünlü isimler de yine uçak ve helikopter kazasında yaşamını yitirmiş olan diğer ünlü kişiler arasında yer almaktalar. Bu kadar çok ünlünün helikopter kazasında yaşamını yitirmesinin bir rastlantı olmadığı da biliniyor. Uçak ve helikopterlerin eski yıllarda daha çok ünlüler tarafından tercih edildiği görülmekte. Uçak kazalarının da eski tarihlerde daha çok yaşandığı biliniyor. Yani aslında bunlar tesadüften öteye gitmiyor. Bilim insanlarınca yapılmış olan araştırmalar neticesinde, bizler de hala en güvenilir ulaşım aracını uçak olarak biliyoruz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.