Uçuğu Hızlıca Geçirebileceğiniz Doğal Yöntemler!

Son güncelleme:

Uçuk görsel olarak ve ağrılı, sıkıntılı bir dönem olarak bedeni olumsuz etkileyen cilt problemlerinden birisi olarak bilinir. Bu nedenle uçuğun çıktığı hissedilen ilk andan itibaren önlem almak ve tedavi yolunu bulmak önemlidir.

İşte Doğal Yöntemler;

BUZ:

2-3 küp buzu temiz bir bezin içerisine koyun ve uçuğun olduğu bölgeye buz kompresi yapın. 10 dakika tutup 10 dakika dinlendirerek devam edebilirsiniz.

SARIMSAK:

Sarımsağı ezin ve uçuk bölgesine güzelce sürün. Bir diş sarımsağı ortadan keserek de uçuk üzerine uygulayabilirsiniz. Biraz yanma olması olağandır. 10-15 dakika bekledikten sonra sarımsak sürdüğünüz bölgeyi yıkayarak temizleyin.

ALOE VERA JEL:

Elinize veya pamuğa biraz aloe vera jeli alın ve uçuğun üzerine sürün. Yaranın tamamen jelle kaplandığından emin olun. Bu uygulamayı uçuk geçene kadar her gün tekrarlayın.

SİRKE:

Temiz bir pamuğu ya da kulak pamuğu vs. sirkeye batırın. Daha sonra uçuğun üzerine iyice sürün. Sirkeyi uçuk tamamen geçene kadar günde 2 defa yapmanızda fayda var. Sirkeyi yumuşatmak adına biraz balla karıştırarak da kullanabilirsiniz. Elde edeceğiniz macunu uçuğun üzerini tamamen kapatacak şekilde sürün ve yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulayarak temizleyin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.