Ukrayna Turu Öncesi Bilmeniz Gerekenler!

Son güncelleme:

Hangi Turlar Neden Tercih Edilmeli?

Her insan bütün bir yıl çalışmanın karşılığını bir tatille taçlandırmak ister. Fakat son zamanlarda artan dolar ve euro nedeniyle gözler daha ufak fiyatlarla yapılacak tatillere çevrildi. Ukrayna turu da bunlar arasında.

İlk olarak ülke vizesiz bir şekilde misafir kabul ediyor bu yüzden de oldukça turist çekiyor. Evet her şey eskisi kadar ucuz değil fakat diğer Avrupa ülkeleri gibi euro kullanılmadığından cebinizi de yakmıyor.

Ukrayna tur Bilet Fiyatları Ne Kadar

Ukrayna Turu: Girişi İçin İstenen Evraklar Neler?

Sebebi bilinmemekle birlikte gariptir ki ülkeye tek yön uçak biletiyle giriş yapamayacağınız söyleniyor. Ayrıca tatiliniz sırasında kalacağınız yer ve dönüş için olan biletinizi yetkililere göstermeniz gerekiyor.

Pasaport yerine kimlikle giriş yapmak isterseniz kimliğinizin yeni olması gerekiyor. Çünkü bilindiği üzere yeni kimliklerde çip mevcut. Zaten yeni kimlik kuralı sadece Ukrayna için değil artık her yerde geçerli. Yurt dışına çıkmak için yeni kimliğinizin olması zorunlu.

Ukrayna Tatilinizde Gitmeniz Gereken Yerler

Çoğunluğun bildiği üzere Ukrayna’nın gece hayatı oldukça renklidir. Bunun yanında güzel kadınları da oldukça konuşulur. Özellikle ülkemizden giden herkes en az bir kere gece hayatını deneyimlemek ister. Tabi her ne kadar böyle söylense de Ukrayna doğal güzellikleri ,kültürel mirası ile de oldukça zengin bir ülke.

Öne çıkan şehirler çoğunlukla başkent Kiev , harika bir liman kenti olan Odessa ve öğrencilerin ağırlıkta olduğu ,sevdiği Lviv. Bu şehirlerde keyifle vakit geçireceğiniz ve kültürünü tanıyacağınız müzeler ,tarihi yapılar ve katedraller mevcut.

Ayrıca Unesco Dünya Mirası’nda bulunan 9 yapısı var. Bunlar;

  • Sudak Kalesi
  • Hansaray – Bahçesaray ( Kırım)
  • St. Sophia Katedrali Kiev – Pechersk Manastırı
  • Lviv Eski Şehir Merkezi
  • Bukovinali ve Dalmaçyalı Metropolitlerinin Konutu
  • Hersonisos
  • Ahşap Kliseler
  • Chernihiv Eski Şehir Merkezi
  • Kamaniçe Kalesi

Bu dünya miras ,tarihi yapılar dışında gezilip ,görülecek daha birçok yer bulunuyor. Bunlar arasında Kiev’de Özgürlük Meydanı ,Golden Gate ,Fomin Botanik Bahçesi ,Potemkin Merdivenleri ,Opera ve Bale Binası ,Potacki Sarayı gezilecek yerler arasında.

Öne çıkan bir diğer şehir olan Zaporojya oldukça turist çekiyor. Dinyeper nehrine kıyısı olan bu şehir Zaporojya kazaklarıyla da çok ünlü.

Ukrayna’da Nereye Gidilmeli?

Ukrayna’da Ne Yapılır?

Ukrayna’da tıpkı ülkemiz gibi hem yazın hem de kışın keyfini çıkarabilirsiniz. Yazın Aşıklar Tüneli ,Dinyeper Kanyonu ,Kartitsa Ulusal Parkı ve birçok benzer yerlerde dinlenebilir ,yazın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca oldukça ünlü plajları da vardır. Otrada Beach ,Arcadia Beach bunlar arasında en bilinenlerdir. Çevresinde de oldukça keyif alacağınız ,güneşlenip denizin tadını çıkarabileceğiniz plajlar bulunur.

Kış tatilini sevenler içinse harika kayak merkezleri var. Slavskoe ve Dragovat kayak merkezleri bunlardan başlıcaları.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.