Deep Blue Club

Ülkemiz Güvenilir mi?

Son güncelleme:

Ülkeler nasıl sıralanır sizce okuma düzeylerine göre, eğitim seviyesi, gelir düzeyi gibi pek çok etken üzerine ülkeleri sıralaya biliriz. Ancak bunun yanı sıra ülkelerin güvenilirlik durumlarında önemli bunun yanı sıra. Hangi ülke güvenli kimler şanslı suç oranları ne kadar düşün sıralama da ilk ona hangi ülkeler girdi en az güvenli ülke neresi.

En güvenilir ülke: İsviçre

Araştırmada sonucunda 90 üzeri puan alan İsviçre, ortalama 93,4 notla birinci sırada yerini aldı. Listenin ikinci sırasında 92,7 puanla Singapur, üçüncü sırada ise 91,1 puanla Norveç geldi. Yani ilk üçte bizim ülkemiz yer almıyor gerçekten bu ülkelerde risk düzeyi çok düşük ve insanlar kapılarını kitlenmeden sokağa çıkabiliyor, geceleri sokaklarda rahat dolaşabiliyor.

Toplam 180 ülkenin incelendiği çalışmada son sırada ülke Güney Sudan oldu. Son sıralarda onu takip eden Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Orta Afrika Cumhuriyeti ve Çad geldi. Bu ülkeler en güvensiz bölgeler çok gezmemek gerek ya da dikkatli olmak gerek yaşam zor her anlamda.

Insurly’nin yaptığı araştırmada ortalama puanı 59,9 olan Türkiye, Risk taşıyan ülkeler arasında sayılıyor.. Türkiye’nin notunu en fazla düşüren etken ise terörizm kriterinin Buna sebep oluyor ve ülkeyi güvensiz hale getiriyor gerçi sadece terörde değil ama galiba en büyük boşluk bu konuda oluşuyor umarım ülkemiz insanlar için yaşaması kolay ve güvenilir ülkeler sıralamasında ön sıralarda yerini hemen alır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.