Ümitcan Uygun Tutuklandı Mı?

Ümitcan Uygun’un Hapis Cezası Ne Kadar?

Ümitcan Uygun Tutuklandı Mı?

Aleyna Çakır’ın evinde ölü bulunması sonrasında gözler ona şiddet uygulayan ve uyguladığı şiddeti sosyal medyadan paylaşmış olan Ümitcan Uygun’a çevrilmiş durumdaydı. Aleyna Çakır’ın evinde ölü bulunması sonrasında baş şüpheli olan ve sosyal medya paylaşımları ile çok fazla gündeme gelen Ümit Can uygun tutuklandı mı?

Ümitcan Uygun’a Hapis Cezası

Ümitcan Uygun Hakkındaki İddialar Nelerdi?

Aleyna Çakır ismini kullanan Sema Esen’in ölümü ile gündeme gelen Ümitcan Uygun ve babası Durak Uygun sözleri sebebiyle ”kişinin hatırasına hakaret” suçundan iddianame düzenlenmişti. Savcılık tarafından oluşturulmuş iddianamede baba ve oğlu hakkında 7 aydan 4,5 yıla kadar hapis cezası talep edilmiştir. Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak isimlendirilen Sema Esen geçen yıl 3 Haziran’da Keçiören’deki evinde boynunda iple ölü bulunmuştu. Sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun’un daha önce Sema Esen’e şiddet uyguladığı anlara ait görüntüleri ise ölümünden kısa süre sonra sosyal medyada gündem oldu. Bunun üzerine Esen’in ölümüyle ilgili başlatılmış olan soruşturma kapsamında Ümitcan Uygun polis ekiplerince gözaltına alınmıştı ve ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Uzun süre televizyon programına katılan Sema Esen’in babası Mehmet Esen ve ailesi,  kızlarının ölümünden Ümitcan Uygun’u sorumlu tutmaktaydı. Bu arada soruşturma kapsamında Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi’nde yapılan DNA incelemesinde Sema Esen’de tespit edilen sperm ve dokuların Ümitcan Uygun’a ait olduğu belirlenmişti.    

Savcılığa Suç Duyurusu

Bahsedilen Suç Duyurusu Nedir?

Esen’in ölümü ile ilgili hakkında yürütülmekte olan soruşturma sürmeye devam ederken uyuşturucu soruşturması kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan Ümitcan Uygun, kızının ölümü ile ilgili kendisini suclayan  Mehmet Esen’i hedef alan suçlamalar yapmıştı. Ümitcan Uygun ve babası Durak Uygun, Mehmet Esen’in  kızına cinsel istismarda bulunduğunu iddia etmekteydi. Bunun üzerine Mehmet Esen’in avukatı baba ve oğlu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştur.

4,5 Yıl Hapis Talebi Mİ Var?

Hapis Talebi Ne Kadar?

Savcılık soruşturmasını tamamlayıp Ümitcan Uygun ve babası Durak Uygun hakkında ”kişinin hatırasına hakaret” ve ”sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçlarından iddianame oluşturmuştur. Ankara Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede Ümitcan Uygun ve Durak Uygun’un kişinin hatırasına alenen hakaret suçlarını işlediği hususunda kamu davası açılabilmesi için yeterli şüphe oluştuğu belirtilmiştir. Ayrıca şüphelerin üzerine atılı suçun uzlaşmaya tabi suçlardan oluştuğu, dosya arasında bulunan uzlaştırmacı raporuna göre tarafların uzlaşma sağlayamadıkları,  buna göre şüpheliler hakkında üzerine atılı suçtan kamu davası açılmasının gerekli olduğu kaydedilmiştir. Baba ve oğlu hakkında 7 aydan 4,5 yıla kadar hapis cezası istenmiştir.

Ümitcan Uygun Tutuklandı Mı?

Ümitcan Uygun Tutuklandı Mı?

Aleyna Çakır olarak bilinmekte olan  Sema Esen’in ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun’un bir türlü göz altına alınmaması kamuoyunda büyük tepkiler yaratmıştı. Aleyna Çakır’ın katledilmesi davasından ceza almayan Ümitcan Uygun, bu kez uyuşturucu kullanmak ve uyuşturucu özendirmek suçlamalarıyla gözaltına alınmıştır. Ümitcan Uygun’un  uyuşturucu kullandığı sıra çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşıldıktan sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındı. Kaçmaya çalıştığı sıra yakalanan Uygun sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.