Umreden Dönenler Bu Yurtlarda Kalacak!

Ülkemizde görülen corona virüs salgını nedeniyle umreden dönen hacı adayları için karantina merkezleri oluşturulmaya başlandı. Ankara ve Konya’dan sonra İstanbul’da da 3 öğrenci yurdunun boşaltılması için talimat verildi.

Türkiye’de görülen corona virüs vakalarının gün geçtikçe artması büyük bir endişeye neden olurken umre’den dönmeye başlayan hacı adayları daha büyük risk oluşturmaya başladı. Başta, Ankara Ve Konya’da karantiaya alınan hacı adayları için İstanbul’da bulunan 3 yurt daha karantina merkezi haline dönüştürülecek Yurtlarda umreden dönenlerin yanı sıra yurt dışından gelecek olanların 14 gün karantinaya alınacağı duyuruldu.

Talimatta öğrencilerden bugün saat 12:00’ye kadar yurdu terk etmeleri istendi. Öğrenciler sabah saatlerinden itibaren belirlenen yurtları terk etmeye başladı. Dezenfekte çalışmasının ardından umreden İstanbul’a gelenlerin bu yurtlarda kalacağı duyuruldu.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı 2 bin 500 kişilik Kanuni Sultan Süleyman Erkek Öğrenci Yurdu, 3 bin 200 kişi kapasiteli Güngören’deki Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdu ile Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı bin 200 kişi kapasiteli Florya Kız Yurdu’nun boşaltıldığı öğrenildi.

KIZ ÖĞRENCİLER TEPKİ GÖSTERDİ
Kız yurdunda kalan öğrencilere umreden dönenlerin yerleştirileceği bildirilerek ayrılmaları istendi. Gidecek yerleri olmadığını söyleyen bazı öğrenciler bu duruma tepki gösterdi.

3200 KİŞİLİK YURT BOŞALTILDI

Güngören’deki Fatih Sultan Mehmet Öğrenci Yurdu ise, öğrencilerden 16 Mart (bugün) saat 12:00’a kadar yurdu terk etmelerini istedi. Ailelerinin yanına dönemeyecek öğrencilerin ise belediyeye ait otobüslerle İstanbul’daki başka yurtlara taşınacağı söylendi.

 

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.