Ünlü İsimlerin Corona Virüs Önlemleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’de de koronavirüs vakasının görüldüğünü açıklamasının ardından vatandaşlar önlem almaya başladı. Ünlü isimlerde koronavirüse karşı aldıkları tedbirleri takipçileriyle paylaştı.

KENAN DOĞULU: “UÇAKTA MASKE TAKTIK”

Kenan Doğulu “Beren’in doğum günü ve Sevgililer Günü kutlamasını birleştirdik. Bir haftalığına Londra’ya gittik. Yeni döndük, güzel geçti” dedi.  “Koronavirüs tehlikesine karşı rahat seyahat ediyor musunuz?” sorusuna “Uçakta maske taktık, önlem aldık. Bundan sonraki seyahatleri askıya aldık” şeklinde konuştu.

Popçu “Yurt dışından dönenlere 14 gün boyunca evlerinden çıkmamaları, kalabalığa karışmamaları yönünde tavsiye var” sözleri üzerine sessiz kaldı. Ünlü şarkıcı Kenan Doğulu geçtiğimiz gün MSG Genel Kurul toplantısı için Akatlar Kültür Merkezi’ndeydi.

KIVANÇ TATLITUĞ’UN ARACINDAKİ ÖNLEMLER

Kıvanç Tatlıtuğ ile eşi Başak Dizer Tatlıtuğ geçtiğimiz akşam Wu Bomonti’deydi.
Japon restoranında sushi yiyen çift korona virüsüne karşı öpüşme, sarılma, tokalaşmaya ara verdiklerini, yurt dışı seyahatlerini de bir süreliğine ertelediklerini söylediler. Kıvanç Tatlıtuğ’un aracında antibakteriyel jel, sprey, mendil ve maske vardı.

SÜREYYA YALÇIN VE OZAN BARAN AVRUPA TATİLLERİNİ İPTAL ETTİ
Amerika-Miami’de yaşayan Süreyya Yalçın ile eşi Ozan Baran, İtalya-İspanya ve Fransa’yı kapsayan Avrupa tatillerini iptal etti.

DANLA BİLİC: ÖPÜŞME YOK, SELFIE VAR
YouTube yıldızı Danla Bilic, Nişantaşı’ndaki AVM’de çevresini saran genç hayranlarına şu ricada bulundu: “Kızlar lütfen! Öpüşme yok, ama selfie var.”

ROBER HATEMO’DAN PRATİK ÇÖZÜM; ISLAK MENDİL
“Zorda kalırsanız maske bulamazsanız pratik bir çözüm ıslak mendilden. Çabuk atlatmak için bir süre üzerimize düşen görevlerimizi yapmalıyız. Zorda kalmadıkça seyahat etme. Uzun ve sık el yıka. Kolonya ve dezenfektan sıvılar jeller bulundur yanında. Bağışıklığını yüksek tut iyi uyu. Yaşlılar bir süre acil işi olmadıkça dışarı çıkarmayın . Allah ulusumuzu korusun bence çabuk atlatırız.”

ENİS ARIKAN’DAN KOLANYALI TEDBİR

Ünlü oyuncu Enis Arıkan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarını kolonya sürerek takip etti.

ÇİĞDEM BATUR’DAN MASKELİ ÖNLEM
Ünlü oyuncu Çiğdem Batur sosyal medya hesabından bu paylaşımının altına şunları yazdı;
“Panik yok. Daha fazla dikkat ve daha fazla önlem var. “Bana bir şey olmaz”cılardan olmayın. Yaşadığımız dönemin şartları bunu gerektiriyorsa önce kendimizi sonra sevdiklerimizi korumak zorundayız. Yaşam koşullarımız bir süreliğine, biraz değişecek ama ilerleyen zamanlarda corona da basit bir grip olarak anılacak. Sabırlı ve sağduyulu olup yapmamız gerekenler listesine uyarsak Allah’ın izniyle bunu da atlatırız sağlıcakla…”

 

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.