Ünlü Şarkıcı Fulden Uras Kelebek Çocuklar Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanlığı Görevi ile Çocuklara Umut Oluyor

Son güncelleme:
Fulden Uras Kimdir?

Fulden Uras, şarkıcılığının yanında aynı zamanda oyuncudur. Erkekçe Dergisi’ne verdiği cesur pozlar ile ünlü olan Uras, kamera karşısına 1986 yılında Ah Bu Kadınlar ile geçmiştir. Şu anda Kelebek hastalığı ile mücadele eden çocuklar için Kelebek Çocuklar Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı görevini yürütmektedir. Ünlü şarkıcının İnstagram uygulamasında güncel olarak 772B takipçisi bulunmakta ve profilinde hem gençliğine yönelik fotoğraf paylaşımlarına hem de günümüzdeki halinin fotoğraflarını eksik etmemektedir. Dilerseniz Fulden Uras Kimdir? yakından tanıyalım.

Fulden Uras’ın Kelebek Çocuklar Derneği için hazırlandığı bir fotoğraf karesi

Fulden Uras ve Kelebek Çocuklar Derneği

Kelebek Çocuklar Derneği Kelebek Hastalığı olan çocuklara gönüllü olarak yardım eden bir dernektir. Kelebek Hastalığı, üst deri ve alt derinin yani epidermis ve dermis tabakasının yapışma eksikliği olarak adlandırılan bir hastalıktır. Derneğin amacı; insan hayatındaki en büyük değere ‘sağlığa’ sahip çıkmak adına yola çıkmış bir dernektir. Böyle umut dolu bir derneğin yönetim başkanlığı Fulden Uras üstlenmiş ve birçok çocuğun umudu haline gelmiştir. Kelebek Çocuklar Derneği’ne, kelebekcocuklardernegi İnstagram adresinden ve kelebekcocuklar.com internet adresinden ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Fulden Uras Kelebek Çocuklardan Büşra’nın ailesi ile birlikte

Fulden Uras Albümleri ve Yer Aldığı Filmler

Fulden Uras ve Sahne :https://www.instagram.com/p/Bm0bOJWlyXL/?utm_medium=copy_link

Fulden Uras, şarkılarıyla keyif veren bir şarkıcıdır. Albümleriyle dinleyicilerinin kulaklarını şenlendiren ünlü şarkıcı, son zamanlarda albüm çıkartmamakla birlikte eski albümlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • 1995 yılında Belliydi Zaten Albümü
 • 2000 yılında Bensiz Olsun Albümü
 • 2004 yılında Cici Albümü
 • 2006 yılında Nelere Dayandı Bu Yürek Albümü
 • 2009 yılında On Albümü
Fulden Uras Filmleri

Fulden Uras’ın şarkıları kadar oynadığı filmler ve diziler de bir o kadar sevilen filmler ve dizilerdir. Oynadığı film ve dizilerin bir kısmına göz atalım:

 • 2000 yılında Çember adlı televizyon dizisi
 • 1992 yılında Yalnızız adlı televizyon dizisi
 • 1991 yılında Dağ Çiçeği adlı sinema filmi
 • 1990 yılında Kanımdaki Şeytan adlı sinema filmi
 • 1989 yılında Kilyos Cinayeti adlı televizyon dizisi
 • 1988 yılında Kara Zindan adlı sinema filmi
 • 1988 yılında Kızın Adı Fatma televizyon dizisi

Daha birçok dizi ve film maddeler halinde yazılabilir, Fulden Uras’ın oynadığı çok geniş bir proje kapsamı vardır. Yukarıda bu projeler içerisinden bir kısmını verdik.

Fulden Uras’ın Hayat Serüvenine Göz Atalım

Fulden Uras, 6 Haziran 1968 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. İstanbullu olan güzel şarkıcı, müziğe gönlünü vermiş saygıdeğer bir sanatçıdır. Erkekçe Dergisi’ne verdiği cesur pozdan sonra popülaritesi artmıştır. 1986 yılında ilk kez kamera karşısına çıkmış ardından birçok projede yer alarak ismini geniş kitlelere duyurmayı başarmıştır. Sezer İnanoğlu ve Vatan Şaşmaz ile uzun birliktelikler yaşamıştır. 1991 yılında ‘assolist’ olarak sahneye çıkmış, 1995 yılında Belliydi Zaten albümünü çıkarmıştır. Bağırsak kanserine ve ardından meme kanserine yakalanan Fulden Uras, uzun süre tedavi görmüş, ekranlardan uzaklaşmıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.