USB Bellek Alırken Bunlara Dikkat Etmelisiniz

USB bellek, dosyalarımızı yedeklediğimiz ve istediğimiz her yere götürebildiğimiz bir ürün. Sıkça kullandığımız bu ürünler her geçen gün gelişiyor ve hızlanıyor. Teknolojinin gelişmesiyle beraber kolaylık sunan cihazlar da yardımımıza yetişiyor. Ancak eğer USB bellek alacaksanız dikkat etmeniz gereken durumlar mevcut. Daha kullanışlı bir USB belleğe sahip olmak istiyorsanız bu bu durumlara dikkat etmenizde fayda vardır.

Peki USB alırken neye dikkat edilir? Flash bellek alırken nelere dikkat etmeliyiz? En iyi flash bellek 2020 yılında hangisi? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

USB alırken neye dikkat edilir?

Öncelikle unutmamalıyız ki USB bellekler mini bir hard disk görevi görmektedir. Oldukça uygun fiyatlara alabileceğiniz flash disklarin 128 GB’lık, 25 GB’lık seçenekleri de öevcut oluyor. Öncelikle flash disk alırken dikkat edilmesi gereken şey ne boyutta bir diske ihtiyacınız olduğunu bilmek olacaktır. İhtiyacınız olan boyutu tespit etmelive ona uygun diski almalısınız. Aksi durumda depolama alanı ileri zamanda sıkıntı yaratabilir.

USB alırken neye dikkat edilir?

Depolama alanı son derece önemlidir. USB bellek teknolojisi her geçen gün hızlı bir değişim içerisine giriyor. Eğer büyük bir depolama alanına ihtiyaç duyuyorsanız bu durumda 1 TB’lık bir flash disk alabilir ve depolama alanını dileğinizce kullanabilirsiniz. Ancak bu diklerin fiyatı biraz yüksek olabilir. Bu yüzden böyle bir depolama alanına ihtiyacınız olup olmadığını iyi tespit etmelisiniz. Çünkü 2 TB’lik bir USB disk için 8 bin liraya kadar ücret ödemeniz mümkün olacaktır.

Flash bellek alırken nelere dikkat etmeliyiz?

İhtiyacınız olan depolama alanını bilmiyorsanız ve nasıl bulacağınızı merak ediyorsanız özüm oldukça basit. Bu ihtiyacınıza yönelik olarak değişim göstrebilen bir durumdur. Örneğin yalnızca belge taşımak için USB bellek arıyorsanız bu durumda 16 GB’lık bir USB bellek işinizi görecektir. Eğer kullandığınız verilerin boyutu yüksek değilse bu durumda düşük hıza sahip olan bir USB bellek alarak daha uygun fiyata USB bellek alabilirsiniz. Bu şekilde USB bellek için daha az miktarda para ödemiş olacaksınız.

Eniyi flash bellek 2020

Veri aktarım hızı da oldukça önemlidir. Piyasada bulunan 1.0, 2.0 ve 3.0 hızlarına sahip olan bellekler mevcuttur. 3.1 de yaygınlaşmaya başlayarak yüksek hızlara ulaşan bir bellek türüdür. Hız seçimi yaparken de önemli nokta ihtiyacınıza yönelik olanı bulmak olacaktır. USB 3.0 hıza sahipse 2.0’a oranla 10 kat daha hızlı bir şekilde veri aktarımı sağlanabiliyor. Teknolojinin bize sunduğu yenilikler sayesinde bu ürünlerin fiyatları oldukça uygun olmaya başladı. 10 TL’den düşük fiyatlara 3.0 hıza sahip USB bulmak artık oldukça kolay.

USB bellek alacaksanız dikkat etmeniz gereken durumlar

Eğer ihtiyaçlarınızı karşılayan, istediğiniz boyutta ve istediğiniz hızda bir bellek seçtiyseniz birr diğer bakmanız gereken özellik de esneklik olacaktır. Standart flash diskler normal girişler için kullanılabiliyor. Ancak akıllı telefonlarda, tabletlerde, Apple’ın lightning girişlerinde, micro USB noktalarında ve USB Type-C gibi çeşitli kullanım alanlarına uygun bellek girişleri mevcut. Eğer elinizde bir çevirici yoksa ihtiyacınıza uygun bellek girişi olan ürünü tercih etmelisiniz. Bu şekilde hızlı kullanım sağlayabilir ve dönüştürücüye gerek duymadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.