Reklam Ver
Businesswoman sitting on the floor and working in a relaxed atmosphere.

Uzaktan Çalışmada Yaşanan Problemler ve Çözümleri

Son zamanlarda yaygınlaşan uzaktan çalışma yöntemi önümüzdeki günlerde daha da yaygınlaşacak gibi duruyor. Bu yöntem çoğu şirket için avantaj durumunda. Uzaktan çalışma ile giderlerini daha da azaltan şirketler bu şekilde devamlılığı sağlayabilir. Peki uzaktan çalışma motivasyon düşüklüğü nasıl çözülür? Uzaktan çalışmada nasıl daha verimli olunur? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Çalışanlar Arası İletişim Kopukluğu

uzaktan çalışmada iletişim kopukluğu

Uzaktan çalışmada iletişim kopukluğu nasıl çözülür? Eğer işinizi yaparken çalışanlarla sık iletişim kurmanız gerekiyorsa ve ulaşamıyorsanız bu sizin için problem olacaktır. Bu durumu çözmek için öncelikle toplantı düzenlemeniz gerekebilir. Video konferansları düzenleyerek problemlerinizi çözmeye odaklanabilirsiniz.

Ekibinizle haftalık ya da aylık yaptığınız video konferanslarıyla iş hakkındaki sıkıntıları çözmeniz mümkün. Böylece işlerin daha verimli ilerlemesini sağlayacaksınız.

Evde Çalışırken odaklanma Problemi

uzaktan çalışmada odaklanma problemi

Evde çalışırken odaklanma eksikliği nasıl çözülür? Her zaman iş yerinizde yaptığınız işleri birden evde yapmak farklı gelebilir. Odaklanma problemi yaşamak çok normaldir. Bu durumda kendinize ait bir çalışma alanı oluşturmanız gerekecek. Bu çalışma alanı sizi iş yerinde hissettirecek ve işi daha ciddiye almanızı sağlayacak.

Uyandığınızda pijamalarla işe başlamak da işe odaklanmanıza engel olabilir. Uyandığınızda kıyafetlerinizi değiştirmelisiniz. Bu kıyafetler iş yerine uygun kıyafetler olmak zorunda değil tabii ki. Rahat olan kıyafetlerinizi ya da eşofman giyebilirsiniz. Bu durum direk pijamalarla işe başlamaktan çok daha iyidir ve odaklanmanızı arttırır.

Motivasyon Düşmesi

uzaktan çalışmada motivasyon

Uzaktan çalışırken motivasyon eksikliği nasıl çözülür? İş yeri çoğu insan için sosyalleşmektir aslında. Her sabah uyanıp dışarı çıkmak, iş arkadaşlarıyla sohbet etmek ve akşama kadar iş yerinde olmak birden bırakıldığında afallamanız normal. Bu durumu aşmak için her sabah yürüyüşe çıkabilir ya da kendinize evde yapılacak hobiler bulabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla iş dışı muhabbet edebilir ve belirli günlerde buluşma düzenleyebilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.