Uzun Yaşamak İsteyenler için Sırrını Bulduk…!

Uzun uzun yaşamak ister insan sevdikleriyle hiç ömrü bitmeyecek gibi ama böyle yaşarken de sağlıklı olmak ister çünkü sağlık, mutluluğu, mutlulukta sağlığı getirir bizlere bu yüzden herkes kaliteli bir hayat ister. Bazı bölgelerde insanlar ortalama 100 yaşından fazla yaşıyor ama oran bakıldığında 100 olarak çıkıyor ve sağlıksız ölmedikleri keşfedilmiş gerçekten bunun kaliteli yaşamakla ilgisi kesinlikle var çünkü bu bölgelerde stres ve sıkıntı olmadığı için uzun ömür olduğu söyleniyor

Hangi iki bölge uzun ömür için uygun.

Sardunya, İtalya

Akdeniz’in en çok ziyaret edilen ülkelerinden İtalya’nın Sardunya şehri insanlar mutlu yaşamın sırrını bulmuş ve uzun yaşıyorlar. Mavi Bölge güzel şehir olarak bilinen şehir yaşayanların yaş ortalamasının 100’ü geçtiği ve sağlıklı oldukları bilinmekte. Sardunya şehrinde yaşayan insanların uzun ömürlü olmasının en önemli sebepleri r arasında genetik yapısının yanı sıra, sebze ağırlıklı beslenme, günlük fiziksel aktivitenin çok olması ve orada yaşayan insanların aile ilişkilerinin güçlü olması ve mutluluk olduğu ortaya çıktı ne kadar güzel uzun ömürleriniz olsun sözü geçerli olmuş.

Okinawa, Japonya

Mavi Bölge’leri seçilirken göz önünde bulundurdukları en önemli konulardan biri de aile ve toplum yapısıdır. Japonya’nın Okinawa şehrinde gerçekten bu konuda ilerlemiş durumdadır. Hayatın her alanında Okinawalılar, zihinsel stresleri hafifleten, sağlıklı davranışları destekleyen ve birbirlerine sıkı sıkıya bağlı bir sosyal çevreyi kendilerine sağlamaktadır. Bunların sonucu; Dünyanın en uzun ömürlü kadınları Okinawalılar’dır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.