Deep Blue Club

Vahşi Hayvan Pazarları Gene Hareketlendi: Canlı Canlı Hayvan Pişiriyorlar!

Son güncelleme:

Tüm dünyayı ölüm tehlikesi ile karşı karşıya getiren koronavirüs Çin’den çıkmış ve virüsün merkez üssü olarak kabul edilmişti.

Bir hayvandan bulaşan ve hayvanın ne olduğu daha bulanamayan koronavirüsün çıkış noktası olan Çin pazarlarında yaşanan hareketlenme tedirgin etti. Hala ölümün en yüksek olduğu ülke özelliğini taşıyan Çin’de virüsün kaynağı olarak görülen vahşi hayvanların tekrardan satışa çıktığı pazar dünya basınında yer aldı.

Tayland’ın in Long An, şehrinde pazarda farklı sürüngenler satılırken kuş türü hayvanların gözleri çıkarılıp kanatları kırılarak canlı bir şekilde pişirilmeye hazır şekilde satılıyor.

Fotoğrafların yayınlanmasından sonra hem insan hakları hem de doktorlar hayvanların bu şekilde satılması, dünyada başka bir virüsün patlamasına sebep olabileceğini söyleyip yetkililerin gerekeni yapması çağrısında bulundular.

Bazı kaynaklarda, aynı pazarda kurbağa, kaplumbağa ve fare gibi hayvanların canlı bir şekilde pişirilmeye hazır bir şekilde satılmaya devam edildiğini söyledi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.