Vahşi Pazarlarla İlgili Uzmanlardan Korkutan Uyarı: Daha Kötüsü Gelecek

Tüm dünyada çok fazla can alan ve günümüzün kabusu anlamına gelen koronavirüs, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı.

Wuhan kentinde bir vahşi hayvan pazarında ortaya çıkan virüs içinse uzmanlar korkutucu açıklamar yapmaya başladı.

Koronavirüsü dünyadaki ne ilk virüs ne de son virüs olacağını belirten uzmanlar hayvan pazarına dikkat çekti.

Koronavirüsü, binlerce kişinin hayatını alan ilk katil virüs değil. Ve muhtemelen son olmayacak. On yıllar boyunca, hastalıklar endişe verici bir şekilde ortaya çıkarak dünyaya yayıldı. Kaynak genellikle Çin oldu. Virüsn Çin’den dünyaya yayılması filmlere bile konu oldu.

61,4 milyar insana ev sahipliği yapan Çin’deki yeme alışkanlıkları, bu hastalıkların çıkış noktası. Çin’de halk, etlerini hastalık saçan hayvan pazarlarından satın alıyor.

Kötü kokulu pazarlarda, egzotik hayvanlar ve kaçakçılıkla ülkeye getirilmiş nesli tükenmekte olan canlılar, kafeslerde istifleniyor.

Hastalığa Ve virüse neden olan bu pazarların virüsü yamasında iki nokta var. Birincisi Çin halkının yeme alışkanlığıi ikincisi ise bu hayvanların içinde tutuldukları iğrenç koşulların bir araya gelmesi.

Çinli yetkililer, corona virüsünün mega şehirlerdeki yüz binlerce insanın enfekte ettiğini anladıktan kısa bir süre sonra Wuhan’daki Huanan Pazarı’nı hızla kapattılar.

Ama bu adım yeterli olmadı. Birkaç gün içinde virüs şehirde binlerce kişiyi enfekte etti ve dünyaya hızla yayılmaya devam etti. Şimdiyle binlerce kilometre uzaktaki ülkeleri harap ediyor.

Uzmanlarda eğer bu pazarların tamamen ortadan kalkmaması durumda, durumların kötüleşeceğini ve virüslerin burada mutasyona uğrayarak salgınların devam edeceğini belirtiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.