Vaka Sayısında Yükseliş Var: 1459 Oldu!

Son güncelleme:

Türkiye’deki koronavirüs salgınında günlük olarak hayatını kaybeden sayısı azalırken yeni normalde özensiz davranışlar ve alınmayan önlemlerden dolayı günlük vaka sayısı artışa geçti.

13 Haziran koronavirüs tablosunda açıklanan 24 saatlik verilere göre 14 kişinin hayatını kaybetmesi ile toplam vefat sayısı 4 bin 792’ye yükseldi. 1459 yeni vakayla toplam vaka sayısı 176 bin 677 oldu.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tablo açıklaması ile sitemkar şekilde vaka artışından etkileneceğimizi belirtti;

”Vaka sayısındaki artış, tedbirlere uymayanları uyarıyor. Giderek, hepimizi.”

Fahrettin Koca Açıklama

Son 24 saatte teste uygun görülen, belirtileri uyan 45 bin 92 kişiye test yapıldı ve toplam test sayısı ise 2 milyon 586 bin 995 oldu.

Koronavirüs salgını nedeniyle bugün 14 kişi hayatını kaybetti. Salgının 11 Mart tarihinden bu yana vefat eden hasta sayısı ise 4 bin 792 oldu.

Koronavirüs tedavisinin ardından iyileşen hasta sayısı ise 985 oldu. Böylece toplam iyileşen hasta sayısı 150 bin 87 olarak tabloda yerini aldı. 684 hasta yoğun bakımda. Entübe hasta sayısı ise 284.

 

Ayrıca Dr. Fahrettin Koca Liglerin başlaması hakkında beraber izlenecek maçlar için maske ve mesafe uyarılarında bulundu;

”Ligler ara verildiği yerden başladı. Maçlar seyircisiz oynanıyor. Takımına ekran başından destek verenlere, özellikle ortak mekânlardalarsa, “dikkatli” seyirler diliyorum. Maskeli, mesafeli… Oyunu kuralına göre izleyelim!”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.