Vampire: the Masquerade-Bloodlines 2 Neden Sürekli Erteleniyor?

Son güncelleme:

Vampire: the masquerade-bloodlines 2 oyunu ilk olarak 2019 yılında çıkacağı duyurulmuştu. Önce 2020’nin sonunda sonrada 2021’ ertelenmişti. Şimdi ise tekrar 2022 ye erteleneceği konusunda konuşmalar başladı. Paradox, oyunun resmi Discord hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. yapılan açıklamada Vampire: the masquerade-bloodlines 2’ nin geliştirici firma Hardsuit Labs’tan alındığı duyuruldu .Ve oyunun bir kısmı bitmiş olduğu söylense de oyun hala geliştirme aşamasında deniliyor. Bu nedenle de ne zaman yayınlanacağı bilinmediği için de oyunun ön satışları da durduruldu. 

Vampire: the masquerade-bloodlines 2

Paradox Interactive şirketi tarafından yayınlanan rol yapma ve içinde aksiyon barıdıran bir oyundur.  Oyun Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X / S için piyasaya sürülmesi planlanıyor. 

Vampire: the masquerade-bloodlines 2 Oyunu

Vampire: the masquerade-bloodlines 2 nasıl oynanır? 

Vampire: the masquerade-bloodlines 2 esas olarak birinci şahıs bakış açısıyla sunulur ve üçüncü bir tarafın belirli etkinlikleri (belirli saldırılar gibi) gerçekleştirmesi için alternatif bir yöntemdir.

Vampire: the masquerade-bloodlines 2 karakter özellikleri olacak mı?

Oyun başlamadan önce oyuncular istediği özellikte bir vampir karakteri yaratacak ve barista , profesyonel suçlu, adli tıp veya polis gibi kimliklerini göstermek için girdikleri bir yerde oradaki insanlar karakterinize uygun bir karakter arka planı seçebilecekler.. Karakterler için zamirleri, seçtikleri vücut şekli ne olursa olsun istediklerini seçebilir.Oyuna başladıktan sonra, zayıflar aşağıdaki yükseltilebilir üç disiplinden birini seçmelidir (vampir yeteneği): Chiropteran (yarasalar uçar ve çağırır), psikoloji (nesneler ve insanlar havaya yükselir) ve Nebülasyon (sis saldırısı olarak adlandırılır, küçük bir alanda hareket etmek için saklanma veya sise dönüşme). Zayıf kan, sonunda beş vampir klanından birine katılabilir, ardından kendi özel disiplinlerini kazanabilir ve kendi benzersiz disiplinlerine yükselebilir. Bazı disiplinler klanlarla çakışsa da, iki klan aynı kombinasyonu paylaşmaz. 

 

Vampire: the masquerade-bloodlines 2 Oyun İçi Görüntü

Vampire: the masquerade-bloodlines 2  Oyunun Özeti? 

Vampire: the masquerade-bloodlines 2, tatil sezonunda 21. Yüzyılın  Seattle’nda geçiyor.  Oyun, vampirlerin, kurt adamların, iblislerin ve diğer yaratıkların insanlık tarihini şekillendirdiği bir dünyayı anlatan arka plan olarak “Karanlık Dünya” yı kullanıyor.  Vampirler, haklarını korumak ( insanların önünde yasaklanma kabiliyetleri) ve gereksiz öldürmelerden kaçınmak için korunmaktadırlar.  Vampirler, benzersiz özelliklere ve yeteneklere sahip klanlara ayrılır.Oyuncu tarafından kontrol edilen Bloodlines 2’nin ana karakteri bir acemi, zayıf bir vampir ve oyunun başında haydut vampir insanlara büyük çaplı bir saldırı yaptığında değişecek. Karakterin rolü, haydut vampirlerin halka açık bir şekilde insanlara saldırdığı, şık kıyafet partilerini bozduğu ve şehirdeki vampir grupları arasında anlaşmazlığa neden olduğu “kalabalık kucaklaşması” nda vampir olan birkaç kişiden biridir.Oyunculardan bazıları keşif yoluyla bulabilen ana hikaye dışındaki görevlerde bulunabilir. Oyuncuların bir cep telefonu vardır ve oyuncu olmayan karakterlere diğer görevleri yerine getirebilecekleri hakkında bilgi almak için mesaj gönderebilirler. Oyuncular, tanıkların önünde belirli vampir yeteneklerini kullandıkları için cezalandırılırMasum insanları öldürmek gibi bazı eylemlerin insani bir bedeli vardır. Daha düşük bir insanlık puanı, oyuncu karakterinin kör bir canavar olma olasılığını artıracaktır.

vampire: the masquerade-bloodlines 2 Karakterlerden biri

Vampire: the masquerade-bloodlines 2 gupları neler?

Kabilelere ek olarak, Seattle ayrıca her biri kendi ideolojisini izleyen beş vampir grubuna bölünmüştür.

  • The Pioneers grubu: Öncü grup, en uzun süre hüküm süren vampir prens Lou Grand tarafından yönetiliyor ve şehrin en eski vampirini temsil ediyor. Kimseye güvenemedikleri için aralarına kolay kolay yeni isim almıyorlar. Şehri bir asırdan uzun süre yönettikleri için para içinde yüzüyorlar ve paraları dünyanın her yanında çok değerli hale gelmiş.
  •  Camarilla grubu: Prens Alec Cross liderliğindeki  yirmi yıldır iktidarda. Seattle işyerinde gücü olan sosyal seçkinleri ve zengin vampirleri temsil eder. Kaba kuvvet veya şiddet yerine pazarlığı ve stratejiyi tercih ediyor; politikası ise düzeni ve refahı korumak.Zirvede geçen 20 yılın ardından The Camarilla’nın tüm üyeleri şehirdeki en büyük hedef olduğunun farkındalar. 
  • Az bilinen baron grubu: Vampirler, zayıf insanlar, hortlaklar ve insanlar için dürüst olmayan davranışlar sağlayan suçlu bir yeraltı dünyasını temsil eder. Yani kısaca suç patronlarından oluşuyor. Baron kendi güvenliğine müthiş önem veriyor .Eğer size verilecek kirli işleri mideniz kaldırabilirse terfi ve güce çok hızlı biçimde sahip olabiliyorsunuz. Onlara işleri düşene kadar kimse sevmez ama kapıları herkese açıktır.
  •  Newcomers grubu: Viktor Goga liderliğindeki Tremere tarafından kurulan, kan büyücüleri, akademisyenler ve kaçaklardan oluşuyor.The Newcomers da avlanma alanı olarak kendilerine Üniversite bölgesini seçmiş; kendilerinin en kültürlü, en eğitimli Kindred fraksiyonu olduğunu söylemek mümkündür.
  • The Unseen grubu: Diğer vampirler tarafından dışlanan vampirler tarafından kurulmuş ilk kez ve o zamanlar çoğunlukla evsiz ve sefil yaratıklardan oluşuyormuş.Görünmez grubu özellikle bilgi toplamak için bilgisayar korsanlarını, gazetecileri ve yabancıları kullanan Nosferatu’yu hedef alıyor.
Vampire: the masquerade-bloodlines 2 Karakterleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.