Vietnam’da Korona Mucizesi: Enfekte Hastaların Tamamı İyileşti!

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan korona virüsü can almaya deva ederken Vietnam’dan önemli bir haber geldi. Vietnam 16 enfekte hastanın iyileşip taburcu olduğunu duyurdu.

Wuhan’dan tüm dünyaya hızla yayılan korona virüsünde hayatını kaybedenlerin sayısı 2933 kişiye ulaşırken Vietnam’lı yetkililerden gelen son açıklamalar tüm ülkeleri şaşkına çevirmişti.

Vietnam Sağlık Bakanı yaptığı basın toplantısında, “COVID-19 ile mücadele etmek bir savaşsa biz bu savaşta ilk raundu kazanmış olduğumuzu duyurabiliriz. Ancak savaşı tamamen kazanmış değiliz. Çünkü, bu salgında durum öngörülemez bir vaziyette” ifadelerini kullandı.

Vietnam hükümetinden yapılan açıklamada ise son iki haftada, 20 gün boyunca karantinaya alınan Hanoi köyü de dahil olmak üzere, hiçbir yeni vakanın bildirilmediği ifade edildi.

Koronavirüs ilk görüldüğü aralık ayının başından bu yana dünya genelinde 3 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olurken  83 binin üzerinde de vaka sayısı bildirildi.

Vietnam’da yaşanan son gelişmeler ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri, Vietnam hükumetinin bu acil salgın durumuyla ilgili hızla harekete geçmesinin krizi erken aşamada ele almak adına oldukça önemli olduğu yorumunu yaptı.

 

 

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.