VİOP’tan Hisse Senedi Nasıl Alınır, Satılır?

Son güncelleme:

Eğer hisse senedi alıp satmak istiyorsanız işlem yapabileceğiniz bir piyasa da VİOP olacaktır. VİOP, Borsa İstanbul çatısı altında devam eden ve faaliyet gösteren bir piyasa. Bu piyasada Vadeli işlem yapma imkanınız bulunuyor. Bunun yanı sıra pozisyon piyasası ve kaldıraçlı sistemi kullanma olanağınız da olacak. Ancak VİOP hisse senetleri daha çok türev olarak işlem görmektedir.

VİOP’un avantajları nedir

VİOP nedir? VİOP’un avantajları nedir? bu soruların cevaplarını inceleyelim.

VİOP nedir?

VİOP nedir?

Peki VİOP nedir? VİOP vadeli işlemlerin yapıldığı bir piyasadır. Daha farklı bir mantığı olduğu çin hakkında yeterli bilgiye sahip olmalı ve sonrasında yatırım yapmaya başlamalısınız.

VİOP’un aracı kurumları tarafından verilen ücretsiz eğitimler size fayda sağlayacaktır. İnternet üzerinden gerekli araştırma yapmakta da fayda vardır.

VİOP avantajları neler?

VİOP avantajları neler?

Peki VİOP’un avantajı nedir? Eğer VİOP’da pay vadeli işlem yapıyorsanız kaldıraç yaklaşık olarak 1’e 10 olacaktır. VİOP maliyet avantajı ile de ön plana çıkmaktadır. VİOP diğer yatırım araçlarına nazaran küçük başlangıç yatırımı yaparak büyük pozisyon alma olanağı sunar.

VİOP’da endeks 30 vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinde pozisyon almak mümkün. Bu durumda da hisse hareketlerinden etkilenmemiş oluyorsunuz. Endeks hareketlerinden faydalanma olanağınız doğuyor.

VİOP‘un Borsa İstanbul bünyesinde kurularak merkezden yönetilmesi sözleşme konusunda ve işlem konusunda organize bir piyasa olmasını sağlıyor.

Üreticiler tarafından ihracat ve ithalatçılara ürünlerin gelecek dönemdeki fiyat seyirleri hakkında bilgi verilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.