Virüsten Korkmayanlara Mitolojik Komşumuz da Ziyaret Edilecek Tarihi Güzellikler…

Son güncelleme:

Yunanistan son günlerde oda korona virüsü ile mücadele etse de bize olan yakınlığı ve gerçekten sanki bizden kopmuş bir şehir edasıyla Avrupa’ya açılan kapı komşumuz. Yunanistan gerçekten mitolojik ve tarihi yapısı güzel ege havası ve doğal güzellikleri ile gitmemiz gereken Avrupa ülkeleri arasında en başta gelmektedir.

Birçok tarihi unsuru bir arada bulunduruyor ve bu yüzden gerçekten özellikle tarihçilerin yazılı dönemlerden sonra ulaşmak için akın ettiği bilim alanında birçok yapıtın ve eserin bulunduğu ülke olarak misafirlerini ağırlamaktadır.

Yunanistan’da gezilecek tarihi yerlerden birkaç tanesini önereceğim romanın, mitolojinin ve buram buram tarihin sizi çağırdığı bir gezi yapmak istiyorsanız mutlaka uğramanız gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Delphi ; Dünyanın bir zamanlar tanıştığı yer olan cennet ve dünyanın en harika antik yerlerinden birine dalın.

Korint; Korinth antik kenti, Yunanistan ve Mora Yarımadası‘nın ana karasına katılan dar bir arazi üzerinde yer almaktadır.

Olympia; Tanrıların kralı Zeus‘un ibadetine adanan bir kutsal alan olan Olympia, dört yılda bir düzenlenen Pan-Hellenic Oyunlarının yeriydi.

Sparta; Antik Yunan’da Atina’nın büyük rakibi olan Sparta, medeniyetlerinin bel kemiği olan demir-kalpli savaşçı kültürüne atladı.

Atinalı Agora ; Atina’da, belki de Yunanistan’ın ikinci en ünlü arkeolojik alanı, Akropolis’in hemen altında bulunan antik Agora’dır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.