Virüsü Temizlemeye Yakından Başlayın: Evinizdeki En Pis Noktaları Söylüyoruz!

Koronavirüs salgını gittikçe yayılırken herkes için en önemli şey hijyen. Günlük rutin de ise birçok dokunduğumuz yer ve noktalar var. Sürekli kullanılan bu noktalar, temizlik sırasında unutulursa virüs, bakteri ve mikroplara ev sahipliği yapıyor.

Virüsü en çok hapseden ve aslında günlük hayatta da en pis noktalardan biri pencere ve kapı kulpları. Bu noktaları her gün çamaşır suyu ile dezenfekte etmek yada evi bol bol havalandırarak temizlemek gerekiyor.

Dolap kulpları ise bir diğer virüs ve bakteri noktası. Her gün elinizin değdiğini ve her saniye elinizi yıkamadığınızı düşünürsek bu nokta evin en kirli noktalarından biri.

Virüs, bakteri, mikrop barındıran bu küçük ama kirli noktaları evinizdeki beyaz eşyaların düğmeleri ile birlikte temizlemeyi unutmayın

Lavabo ve bataryalarda en önemli yerlerden biri. Ellerimizi yıkamak için kullandığımız bu noktalar elimizi temizlerken daha da kirletebileceğimiz hassas noktalar.

Bataryalardaki mantık, sabunluklarda da geçerli. Ellerimizi temizlemek için uzandığımız sabuna kirli ellerimizle dokunuyoruz. Düzenli dezenfekte işlemini burada da gerçekleştirmezseniz ellerinizi yıkamanızın hiçbir mantığı kalmayacaktır.

Son olarak prizlerde evde yaşayanın gün içide en az bir kere dokunduğu pis noktalar arasında. Prizler Priz aralarında tüm pisliklerin barınabileceğini göz önünde bulundurarak, bu noktaları dezenfekte etmeyi atlamayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.