Vitor Pereira Luiz Gustavo’yı Takımda İstiyor

Luiz Gustavo

Fenerbahçe geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile yeni teknik direktörün Vitor Pereira olduğunu söylemişti. Bunun sonucunda sarı Lacivertlilerde artık gözlerini yapılacak transferler ve takımdan ayrılacak isimlere çevirdi. Vitor Pereira ise takımdan ayrılması düşünülen Luiz Gustavo için olumlu bir cevap verdi.

Luiz Gustavo Fenerbahçe’de Kalıyor

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Vitor Pereira’yı 2015-2016 yılının sezonunda birçok istatistikte zirvede yer almasının yanı sıra kulübü ve ligi yakından tanıması nedeniyle tercih etti. Vitor Pereira ise bu sefer Fenerbahçe için kupa sözü verdi. Ve yeni sezonda kazanacaklarını ifade etti.

Luiz Gustavo Fenerbahçe’de Kalıyor

Portekizli teknik direktör için öncelik olarak takım oldu. Pereira bu çerçevede ilk sezonunda olduğu gibi maç kazanmaya ve gol yememeye öncelik verecek. Bunun için de Luiz Gustavo‘ nun büyük önem taşıdığını ekledi.

Luiz Gustavo Başrolde

Savunmanın önünde yer alacak olan Brezilyalı oyuncu, kritik bir görevi yerine getirecek. Başrol olarak Luiz Gustavo’nun düşünüldüğü takımda kazanmak için elinden geleni yapacaklar. Vitor Pereira mevcut kadroyu inceledi ve kadroyu beğendi. Eksik yerlere bazı takviyeler istedi ama diğer görüşülen teknik direktörler gibi yönetimden fazla oyuncu talebinde bulunmadı.

Emre Belözoğlu Takımda Luiz Gustavo’yu İstememişti

Emre Belözoğlu‘nun Fenerbahçe’de göreve gelmesiyle birlikte takımda birçok oyuncuyu incelemişti. Ancak Luiz Gustavo’yu yeterli bulmadığı için takımdan ayrılması yönünde karar almıştı. Belözoğlu’nun yeni sezon planları arasında Luiz Gustavo yer almıyordu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.