Deep Blue Club

Vücudunuzun Farklı Bölgelerinde Oluşan Sivilceler Sizi Uyarıyor Olabilir..

Son güncelleme:

Birçok insanın her daim savaş verdiği bir konudur sivilce.. Kadın, erkek ayırt etmeksizin herkesin en büyük kabuslarından biri olmayı başarmıştır. Sivilceyle başa çıkmak için bir çok krem, kür ve maske kullanıyoruz fakat vücudumuzun farklı bölgelerinde çıkan sivilcelerin nedenlerini merak ettiniz mi?

ALIN 

Sivilcelerin sıklıkla görüldüğü yer olan alın bölgesi; yeteri kadar uyuyamamak stres, yanlış beslenme ve sindirim sistemi gibi sorunlardan kaynaklanıyor olabilir.

ÇENE

Burada çıkan sivilcelerin en önemli sebebi hormonal düzensizliklerdir. Stres ve böbrekleriniz ile ilgili bir sorun olduğunun habercisi de olabilir. PMS ve regl döneminde çıkması gayet normaldir.

YÜZÜN KENARLARI

Bu bölgede çıkan sivilceler ise hormonal dengesizlikler ve cilt yüzeyinde görülen tıkanıklıklar olabileceği gibi  kullandığınız makyaj malzemeleri ya da şampuanınız olabilir.

YANAKLAR

Burada çıkan sivilceler fazla şeker ve süt tüketimi, solunum yolu hastalıkları, akciğer sorunları sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Fazla makyaj malzemesi kullanılması ve iyi temizlenmemesi sonucu da görülür.

KAŞLARIN ARASINDA

Kaşlarınızın arasında çıkan sivilceler karaciğer ile ilgili bir sağlık sorununa işaret olabilir.

BURUN

Kan dolaşımı sorunları ve hazımsızlıktan kaynaklı sivilceler olarak bilinmektedir.

BOYUN BÖLGESİ

Genel sebebi hormonal dengesizliklerden kaynaklı olsa da, sık kullandığınız dar kazaklar, gömlek ve saç bakım ürünleri de sivilce oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

GÖGÜS BÖLGESİ

Aşırı yağlı yiyecekler, düzensiz beslenme, yanış diyet uygulama gibi faktörlere bağlı olarak sindirim sistemi sorunlarından dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu alışkanlıklarınızı değiştirdiğiniz zaman sivilcelerinizin azaldığını fark edeceksiniz.

OMUZ

Omuz bölgesindeki en önemli faktör stres unsurudur. Stresli olduğunuz zamanları azaltarak sivilcelerden de kurtulabilirsiniz.

 

KOL

Kol bölgesindeki sivilcelerin temel sebebi vitamin eksikliğidir. A, D, ve K2 vitaminlerinin eksikliğinden dolayı meydana gelmektedir. Kollarınızda biriken ölü deriler gözeneklerinizin tıkanmasına ve yağ oluşumuna sebep olur. Duş sırasında kese yardımıyla kollarınızı temizleyerek sivilcelerin oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

KARIN

Sivilce oluşumun nadir görüldüğü bölgelerden biridir. Ayrıca kan şekerine bağlı olarak bu bölgede sivilce görülebilir. Doktora gidip kan şekerinizi ölçtürmeniz sizin için faydalı olabilir.

SIRT VE BEL

Düzensiz beslenme ve uykusuzluk gibi problemler başta olmak üzere çoğu zaman kapalı olduğu için terlemenin de etkisi ile sivilcelerin çıkmasına neden olmaktadır.

KALÇA

Kalçadaki sivilceler, bölgenin hijyenik olmamasından kaynaklıdır. Çamaşırlarınızı sık sık yıkamalı ve cildinizde herhangi bir alerjik reaksiyon göstermeyen çamaşırlar tercih etmelisiniz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.